Wydarzenia

Bielski: Trudne momenty obrócić w coś dobrego

2018-12-28 16:00:00
Zespół U16 zajął szóste miejsce w Dolnośląskiej Lidze Juniorów Młodszych U17. Nadrzędnym celem jest jednak przygotowanie piłkarzy do rywalizacji w Centralnej Lidze Juniorów, o czym porozmawialiśmy z trenerem Maciejem Bielskim.
Jakie to było półrocze dla zespołu U16?
 
Maciej Bielski: Przede wszystkim nastawiliśmy się na rozwijanie chłopców i budowanie zespołu w kontekście przyszłego sezonu i gry w Centralnej Lidze Juniorów U17. To będzie dla nich czas weryfikacji i na to ich przygotowujemy. W kadrze mieliśmy kilka roszad, myślę, że teraz dysponujemy większym potencjałem, ale wciąż szukamy wzmocnień, żeby w przyszłym sezonie pokazać się z jak najlepszej strony.
 
W Dolnośląskiej Lidze Juniorów Młodszych jednak praktycznie do ostatniej kolejki walczyliście o utrzymanie. To dla Was sygnał ostrzegawczy?
 
Maciej Bielski: Jeśli chodzi o ligę to nie ukrywam, że był to dla nas trudny okres. Uczyliśmy się grania, nastawiliśmy się na rozwój indywidualny i niekoniecznie skupialiśmy się na wyniku. Dodatkowo mierzyliśmy się głównie z zespołami z o rok starszymi piłkarzami. Wbrew pozorom jestem jednak zadowolony, głównie z tego jak mecze wyglądały w naszym wykonaniu. W większości spotkań staraliśmy się dominować, może wynik ostateczny nie był zadowalający, ale zostajemy w tych rozgrywkach i teraz kontynuujemy pracę z myślą o przyszłości. Na pewno troszkę inaczej podejdziemy do kolejnej rundy, planujemy pograć też wynikowo, a nie tylko ładnie. Chcemy zdobyć punkty, które dadzą nam spokój w lidze, bo to sprawi, że będziemy mogli nasze cele lepiej realizować, a chłopcy też poczują się pewniejsi. Ostatnie półrocze było dla nich trudne, ale myślę, że sporo ich to nauczyło. W każdym meczu graliśmy o coś i mam nadzieję, że w przyszłości da to korzyści. Mieliśmy stresogenne sytuacje, bo walczyliśmy o utrzymanie, ale myślę, że to będzie procentować w przyszłości.
 
Jakie elementy wymagają najwięcej pracy, by nie odstawać w rozgrywkach centralnych?
 
Maciej Bielski: W następnym półroczu dalej będziemy uczyć się grania i wzmocnimy rywalizację, żeby po prostu być mocniejszym. W kolejnym sezonie chcemy, by nasi piłkarze pokazali nam, czy mają aspirację na grę na poziomie ekstraklasy, bo na pewno kilku zawodników ma takie możliwości. Oni jednak muszą sami na to zapracować. Po to budujemy silną drużynę, żeby pojedyncze jednostki miały jak najlepsze warunki do rozwoju.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również