Wydarzenia

CLJ: Śląsk mistrzem jesieni!

2017-11-28 12:00:00
Świetną rundę jesienną zanotowała drużyna Dariusza Sztylki w Centralnej Lidze Juniorów. Śląsk Wrocław po 17 kolejkach jest liderem w tabeli i nad drugą Pogonią Szczecin ma 7 punktów przewagi.
Przed rozpoczęciem bieżącej kampanii praktycznie nikt nie stawiał Śląska w gronie faworytów. Zespół został dość mocno przebudowany i sam trener Sztylka tonował nastroje. - Nie spodziewałem się, że tak szybko nasza forma wskoczy na taki poziom. Przed sezonem tak naprawdę dopiero się poznawaliśmy i było troszkę niepewności. Niewątpliwie pomógł nam wspólny obóz, który scalił nas jako drużynę. Jesteśmy silni nie tylko sportowo, ale także mentalnie. W zespole panuje bardzo duża rywalizacja, dodatkowo piłkarze są świadomi, że z każdym meczem trzeba stawać się lepszym – zaznacza trener juniorów Dariusz Sztylka.
 
W ostatnim meczu ligowym w tym roku Trójkolorowym przydarzyła się wpadka. Wrocławianie jedynie zremisowali na wyjeździe z Wartą Gorzów Wielkopolski 1:1, tracąc bramkę w ostatnich minutach spotkania. Śląsk jednak zimę spędzi na pozycji lidera Centralnej Ligi Juniorów, a świetny wynik nie przeszedł bez echa. Sebastian Bergier i Maciej Buławski znaleźli się w kadrze I zespołu na mecz z Zagłębiem Lubin. Dodatkowo Buławski i Bartosz Boruń w w ostatnim czasie otrzymali powołanie do reprezentacji Polski do lat 18. W ekipie Darka Sztylki gra również lider klasyfikacji strzelców w obecnym sezonie. Jest nim wspomniany Bergier, który ma na swoim koncie 18 trafień. 
 
W kolejnym sezonie nastąpi rewolucja w CLJ. Dwie grupy zostaną połączone w jedną, która zasięgiem obejmie cały kraj. Po sześć drużyn z każdej grupy (zachodniej i wschodniej) uzyska awans do centralnej ligi. - Przed sezonem powiedzieliśmy sobie, że naszym celem jest awans do elitarnej grupy. Jesteśmy tego blisko, ale to zadanie jeszcze nie jest do końca wypełnione –kontynuuje trener. – Z przebiegu tej rundy widać, że stać nas na więcej, ale ze świętowaniem poczekajmy. Przed nami jeszcze runda wiosenna, która zapewne będzie trudniejsza. Nie składamy żadnych deklaracji. Powtarzam chłopakom, że najważniejszy jest kolejny mecz, bo małymi kroczkami dochodzi się do dużych rzeczy. Musimy mieć w sobie pokorę i chęć do pracy, a przy
tym nie możemy sobie pozwolić na dekoncentrację. 
 
Śląsk po 17. kolejkach ma na koncie 14 wygranych, m.in. z topowymi akademiami w Polce; Lechem Poznań (3:2), Pogonią Szczecin (3:2) oraz Zagłębiem Lubin (4:1). Przed własną publicznością Trójkolorowi w rundzie jesiennej zanotowali komplet zwycięstw. 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Paczkowska

Zobacz również