Wydarzenia

CLJ: Szczecin zdobyty!

2017-11-15 15:00:00
Zespół Dariusza Sztylki po emocjonującym meczu pokonał na wyjeździe Pogoń Szczecin 3:2 (2:2). Bramkę na wagę zwycięstwa w 90 minucie zdobył Szymon Lewkot. WKS umocnił się tym samym na pozycji lidera Centralnej Ligi Juniorów.
Spotkanie jednak lepiej zaczęli Portowcy, którzy już w 4. minucie wyszli na prowadzenie dzięki bramce Benedyczaka. Ten wykorzystał niezdecydowanie obrońców i w sytuacji sam na sam pokonał Mynarskiego. Gospodarze prowadzili grę, ale wrocławianie zdołali doprowadzić do remisu. Do bezpańskiej piłki przed polem karnym Pogoni dopadł Lewkot, zdecydował się na strzał i zdobył piękną bramkę z dystansu. 
 
Chwilę później Pogoń znów prowadziła. Dośrodkowanie z bocznego sektora wykorzystał Stasiak i Trójkolorowi musieli po raz kolejny odrabiać straty. - Pierwsze fragmenty gry należały do gospodarzy, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce. My jednak z każdą minutą się rozkręcaliśmy i spokojnie próbowaliśmy przejąć inicjatywę – mówi II trener Śląska Michał Hetel.
 
Cierpliwość WKS-u opłaciła się. Pod koniec I połowy faulowany przed polem karnym był Kuriata, a stały fragment na bramkę zamienił najskuteczniejszy strzelec Centralnej Ligi Juniorów Sebastian Bergier.
 
Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie. - W drugiej połowie już zdecydowanie dominowaliśmy nad rywalem. Graliśmy mądrze, kreowaliśmy więcej okazji bramkowych i bramka wisiała w powietrzu – mówi Hetel.
 
Tak rzeczywiście było, a drugie trafienie w meczu w doliczonym czasie gry zdobył Szymon Lewkot. Ten uderzył z dystansu, piłka odbiła się jeszcze od słupka i znalazła się w siatce.
 
- To było bardzo dobre spotkanie. Było widać jakość w zespole gospodarzy i cieszymy się, że znów wygrywamy bardzo trudne spotkanie. Gratulacje dla naszej drużyny, która pokazała charakter – kończy Michał Hetel.
 
Śląsk Wrocław jest liderem zachodniej grupy Centralnej Ligi juniorów z przewagą dziewięciu punktów nad Lechem Poznań i Pogonią Szczecin. 
 
Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław 2:3 (2:2)
Bramki: 
1:0  Benedyczak 4’
1:1 Lewkot 18’
2:1 Stasiak 22’
2:2 Bergier 43’
2:3 Lewkot 90’
 
Śląsk: Ślask: Mynarski - Golak, Sztylka, Ryl, Młynarczyk, Izydorczyk, Kuriata, Lewkot, Boruń, Buławski, Bergier. Trener Dariusz Sztylka. 
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również