Wydarzenia

CLJ U17: Derbowe zwycięstwo wiele warte

2018-05-20 11:30:00
Zespół U17 trenera Pietraszewskiego w hicie Centralnej Ligi Juniorów pokonał na wyjeździe Zagłębie Lubin 3:1 i został liderem w tabeli!
Dla Trójkolorowych był to bardzo ważny mecz, gdyż Zagłębie broniło pozycji lidera i przy ewentualnym zwycięstwie mogło być poza zasięgiem WKS-u.

Gospodarze w początkowej fazie meczu mieli przewagę, ale z każdą minutą Śląsk grał lepiej, by później przejąć inicjatywę. Efektem tego były trafienia Bąka i Poniedziałka w krótkim odstępie czasu. Rywale odpowiedzieli tuż przed przerwą, co zwiastowało ciekawą drugą połowę. 

Po zmianie stron WKS wypracował sobie kolejne okazje bramkowe, jednak żadnej nie wykorzystał. Spotkanie trzymało w napięciu, Zagłębie dążyło do wyrównania, ale defensywa zespołu trenera Pietraszwskiego zagrała bardzo mądrze, rozbijając ataki Miedziowych. W doliczonym czasie meczu Telatyński popisał się ciekawą akcją. Wysoko zaatakował obrońców rywali, przejmując piłkę i pokonując golkipera gospodarzy. 
 
To bardzo ważne zwycięstwo, które może zdecydować, kto zostanie mistrzem CLJ U17. Śląsk na trzy kolejki przed końcem sezonu jest liderem i wszystko ma we własnych nogach.
 
Martwi kontuzja Korytkowskiego, której nabawił się na rozgrzewce. Podczas interwencji nabawił się urazu palca. Gracjan, wracaj szybko do zdrowia!
 
Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław 1:3 (1:2)
Bramki: Bąk 22', Poniedziałek 30', Telatyński 90+

Śląsk: Smolak, Bończ-Pióro, Paluszek, Łokietek, Wypart,   Stupieńko, Szpakowski, Skrzypek, Bąk,Samiec-Talar, Poniedziałek. Grali też: Osiecki 55', Telatyński 89'
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Śląsk Wrocław

Zobacz również