Wydarzenia

CLJ U17: Do sukcesu jeden krok!

2018-06-02 16:00:00
Zespół trenera Pietraszewskiego wykonał duży krok w kierunku wygrania Centralnej Ligi Juniorów. Śląsk wygrał na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 1:0 i na kolejkę przed zakończeniem sezonu jest liderem!

Spotkanie z Górnikiem zgodnie z oczekiwaniami okazało się bardzo wymagającym starciem dla Śląska. WKS jednak musiał wygrać, by zachować jeden punkt przewagi nad drugim Zagłębiem Lubin.

W meczu długo utrzymywał się bezbramkowy remis, aż w końcu po pół godzinie gry Szpakowski dał prowadzenie Śląskowi. W pierwszej połowie rezultat już się nie zmienił, ale po zmianie stron WKS do ostatnich minut drżał o wynik. Wrocławianie mogli uspokoić grę, ale nie wykorzystali rzutu karnego. Górnik z kolei kilka razy zagroził bramce Smolaka, ale ostatecznie defensywa zielono-biało-czerwonych po raz kolejny zachowała czyste konto.

W ostatniej kolejce sezonu Śląsk zmierzy się z Ruchem Chorzów. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 9 czerwca o godz. 12 na Stadionie przy ulicy Oporowskiej.

Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław 0:1 (0:1)

Bramka: Szpakowski 30’

 

Śląsk: Smolak, Bończa-Pióro, Paluszek, Łokietek, Wypart, Stupieńko, Szpakowski (Jarzębowski 74'), Skrzypek, Bąk (60’ Osiecki), Poniedziałek (80' Hawryło), Samiec-Talar (74' Telatyński)

 

 

 

Autor: Michał Krzyminski, Fot. Śląsk Wrocław

Zobacz również