Wydarzenia

CLJ U17: Niesamowity mecz

2018-05-28 12:00:00
Zespół U17 trenera Pietraszewskiego rozbił przy Oporowskiej Falubaz Zielona Góra 6:2. Cztery bramki zdobył Piotr Samiec-Talar, który skompletował hat-tricka w... 4 minuty!
Śląsk był zdecydowanym faworytem tego spotkania, ale to goście w 8. minucie wyszli na prowadzenie. Wtedy jednak do akcji wkroczył Samiec-Talar, który w zaledwie trzy minuty cztery razy wpisał się na listę strzelców. Jeszcze w pierwszej połowie WKS powiększył przewagę, dzięki trafieniom Paluszka, a czwartego gola na swoje konto dołożył ponownie Samiec-Talar. 

Po zmianie stron Falubaz zdobył drugą bramkę, ale w Trójkolorowi odpowiedzieli trafieniem Wyparta. Ostatecznie Śląsk wygrał pewnie 6:2.

Zespół trenera Pietraszewskiego na dwie kolejki przed końcem sezonu jest liderem Centralnej Ligi Juniorów U17. Pierwsze miejsce gwarantuje udział w półfinałach w walce o mistrostwo juniorów młodszych. Przed nim jednak dwa bardzo trudne spotkania. Trójkolorowi na wyjeździe zmierzą się czwartym Górnikiem Zabrze i u siebie z trzecim Ruchem Chorzów. Tylko pierwsze miejsce w tabeli gwarantuje udział w półfinałach. 
 
Śląsk Wrocław – Falubaz Zielona Góra 6:2 (5:1)
Bramki: Samiec- Talar 12,14,16 i 35, Paluszek 30, Wypart 65

Skład: Smolak, Bończa-Pióro (Hawryło 41’), Paluszek, Łokietek, Wypart, Stupieńko, Skrzypek (Modrzejewski65) Bąk (Osiecki 41’), Szpakowski (Jarzębowski  50’), Poniedziałek, Samiec- Talar (Telatyński 41’)
 
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również