Wydarzenia

CLJ U17: W rewanżu wszystko na jedną kartę

2018-06-15 18:30:00
Trójkolorowi nie będą miło wspominać pierwszego meczu półfinałowego z Jagiellonią. Po indywidualnych błędach Śląsk przegrał 0:3 (0:3) i finał mistrzostw Polski juniorów młodszych znacznie się oddalił. WKS w rewanżu, chcąc odrobić straty, musi postawić wszystko na jedną kartę.
Śląsk jako mistrz grupy C Centralnej Ligi Juniorów U17 w półfinale zmierzył się ze zwycięzcą grupy A Jagiellonią Białystok. Stawką dwumeczu jest awans do finału mistrzostw Polski juniorów młodszych. 
 
Niestety fatalnie dla Śląska rozpoczęło się to spotkanie. W 5. minucie Łokietek wycofał piłkę do Smolaka, a ten długo zwlekał z rozegraniem. Na jego nieszczęście dopadł do niego Bida, który nie pozwolił mu na wybicie i dość pechowo dla gospodarzy wbił piłkę do siatki z najbliżej odległości. 

WKS miał optyczną przewagę i stworzył sobie kilka ciekawych sytuacji. Tych najlepszych nie wykorzystali jednak Szpakowski, który z około 14 metrów uderzył ponad bramką i Bąk, który mógł lepiej zachować się w sytuacji sam na sam. 

W późniejszych fragmentach niestety sprawdziło się powiedzenie „niewykorzystane okazje lubią się mścić”. W przeciągu kilku minut bowiem goście powiększyli swoje prowadzenie o kolejne dwie bramki. Ponownie na listę strzelców wpisał się Bida, który wykorzystał niezdecydowanie Paluszka i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Śląska, a chwilę później niepilnowany Matus zdobył bramkę po centrze z rzutu rożnego. 

Po zmianie stron zespół trenera Pietraszewskiego nie przebierał w środkach i szybko starał się przemieszczać pod bramkę Jagiellonii. Goście jednak udowodnili, że nieprzypadkowo znaleźli się w półfinale i konsekwentnie odpierali ataki Trójkolorowych.

Gospodarze stwarzali zagrożenie głównie po stałych fragmentach gry, ale mimo kilku dogodnych okazji nie zdołali zmniejszyć dystansu do przyjezdnych. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 0:3, choć w samej końcówce rywale mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie. Goście zasłużenie wygrali i naszych zawodników czeka bardzo trudne zadanie w rewanżu. WKS w Białymstoku, chcąc odrobić straty, misu postawić wszystko na jedną kartę. Drugi mecz półfinałowy już w środę, 20 czerwca o godz. 17.

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 0:3 (0:3)
Bramki:
Bida 5', 31'
Matus 34'
 
Śląsk: Smolak – Wypart, Łokietek, Paluszek, Boncza-Pióro – Osiecki (70' Hawryło), Stupieńko, Szpakowski, Skrzypek (50 Jarzębowski), Bąk (60' Telatyński) – Samiec-Talar.
 
Jagiellonia: Kaczorowski - Wolanin, Płoszkiewicz, Gdowik, Gierach - Bayer (50' Frelek), Nawrocki - Matus, Struski, Twarowski - Bida.
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również