Wydarzenia

CLJ U18: Escola pokonana

2019-04-27 14:00:00
Zespół U18 trenera Pietraszewskiego w Warszawie po dobrym spotkaniu wygrał z Escolą Varsovia 2:1 w ramach 25. kolejki Centralnej Ligi Juniorów.
Śląsk w końcu na wyjeździe zaprezentował się ze swojej najlepszej strony i praktycznie przez cały mecz przeważał, długimi fragmentami zamykając rywali na ich połowie. Jedynym problemem Trójkolorowych była skuteczność, a raczej jej brak. Już w pierwszej połowie WKS powinien wysoko prowadzić, a na przerwę schodził tylko z jednobramkową przewagą. Ładnego gola strzelił Mamis, który z około 11 metrów przelobował bramkarza Escoli. Asystą przy jego trafieniu popisał się aktywny Szpakowski. W międzyczasie Śląsk nie wykorzystał rzutu karnego, obił poprzeczkę i nie wykorzystał kilku bardzo dobrych okazji.
 
Po zmianie stron WKS nadal dominował, ale zemściły się niewykorzystane okazje. Escola bowiem w 60. minucie po składnej akcji wyrównała i wynik znów był sprawą otwartą. Śląsk mógł szybko ponownie wyjść na prowadzenie, ale Mamis zmarnował stuprocentową okazję.
 
Zespół trenera Pietraszewskiego jednak konsekwentnie dążył do zdobycia kolejnej bramki i ta sztuka udała mu się w 90. minucie, czyli w fazie meczu, w której Śląsk jest bardzo groźny. Gola, dającego trzy punkty wrocławianom, zdobył wprowadzony na boisko Wacławek, który popisał się ładnym uderzeniem z dystansu.
 
Martwi uraz Musiała, który już w I połowie na noszach opuścił boisko. Śląsk po 25 kolejkach jest wiceliderem Centralnej Ligi Juniorów U18.
 
Escola Varsovia - Śląsk Wrocław 1:2 (0:1)
Bramki: Mamis, Wacławek

Śląsk (skład podstawowy): Frasik - Chmulak, Paluszek, Musiał, Jarzębowski, Ostrowski, Poniedziałek, Mamis, Wypart, Łączkowski, Szpakowski.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również