Wydarzenia

CLJ U18: Korona Kielce mistrzem Polski

2019-05-13 18:00:00
W 27. kolejce Centralnej Ligi Juniorów Śląsk Wrocław na wyjeździe przegrał z Koroną Kielce 0:3 (0:1). Koroniarze tym samym na trzy kolejki przed końcem sezonu zapewnili sobie tytuł Mistrza Polski.
Korona na cztery kolejki przed końcem sezonu miała 12 punktów przewagi nad WKS-em i tylko najczarniejszy scenariusz przewidywał, że nie zostanie mistrzem Polski juniorów starszych. Mecz w Kielcach miał więc dość dużą stawkę i jak się okazało, gospodarze wywiązali się ze swojego zadania bardzo dobrze, wygrywając pewnie z wiceliderem rozgrywek 3:0 (1:0).
 
Trójkolorowi nadal pozostają na drugim miejscu, mając 5 punktów przewagi nad Zagłębiem Lubin. W ostatnich trzech kolejkach WKS zmierzy się z GKS-em Bełchatów, Ruchem Chorzów i Arką Gdynia. Celem oczywiście jest utrzymanie pozycji wicelidera, co również będzie bardzo dobrym wynikiem zespołu trenera Pietraszewskiego. 
 
Korona Kielce - Śląsk Wrocław 3:0 (1:0)
 
Śląsk: Frasik - Chmulak, Paluszek, Wypart, Łączkowski (46. Golus), Stupieńko (86. Głowieńkowski), Poniedziałek (68. Ostrowski), Boruń, Szpakowski, Wacławek (46. Jarzębowski), Mamis.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również