Wydarzenia

CLJ: Zagłębie bez szans przy Oporowskiej!

2017-09-03 14:00:00
Juniorzy starsi Śląska Wrocław 4:1 rozbili u siebie Zagłębie Lubin w piątej kolejce Centralnej Lidze Juniorów! To już czwarta wygrana podopiecznych trenera Sztylki w sezonie!
Nieważne, czy to mecz seniorów, rezerwy, czy starcie juniorów - derby to zawsze derby. Piąta kolejka Centralnej Ligi Juniorów stała więc pod znakiem meczu Śląsk vs. Zagłębie Lubin. Przed spotkaniem oba zespoły miały na swoim koncie jedną porażkę. WKS dołożył do niech trzy wygrane, lubinianie - dwa. Ich mecz z Chrobrym Głogów rozegrany zostanie bowiem 12 września.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, bo już w 8. min świetnie zachował się Bergier, a jego strzał o centymetry minął słupek bramki rywali. Co się odwlecze, to nie uciecze - po pół godzinie gry było już 1:0 dla Trójkolorowych. Pięknym uderzeniem z okolic linii szesnastego metra popisał się Kotowicz. Chwilę później Ryl kropnął z dystansu w poprzeczkę. Wydawało się, że Śląsk powiększy przewagę, tymczasem... chwila nieuwagi i Staśkiewicz w sytuacji sam na sam doprowadza do remisu. WKS poczuł się podrażniony i jeszcze przed przerwą, za sprawą Borunia, odzyskał prowadzenie, kończąc niezwykle emocjonującą i intensywną pierwszą połowę z wynikiem 2:1.

Boruń, który trafił "do szatni", nie zamierzał się zatrzymywać. Kilka minut po zmianie stron trafił po raz drugi, a Trójkolorowi prowadzili już 3:1. Po tym golu zawodnicy trenera Sztylki grali bardzo rozważnie, kontrolowali wydarzenia na boisku i cierpliwie szukali kolejnej bramki. Blisko był Kotowicz i Bergier, ale udało się Pasternakowi, który wykończył kombinacyjną akcję całej drużyny, pieczętując wygraną Ślaska 4:1!

Świetne spotkanie i kolejne trzy punkty wrocławian sprawiają, że WKS po 5. serii gier będzie zajmował przynajmniej trzecie miejsce w grupie zachodniej CLJ. Kolejne spotkanie 9 września. Na wyjeździe Wojskowi zmierzą się z Salosem Szczecin. Ale na razie: derby dla Śląska!

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 4:1 (2:1)
Bramki:
1:0 - Kotowicz 30'
1:1 - Staśkiewicz 37'
2:1 - Boruń 45'
3:1 - Boruń 50'
4:1 - Pasternak 70'

Śląsk: Mynarski - Ryl, Golak, Boruń (80' Musiał), Sztylka, Kuriata, Izydorczyk, Kotowicz (67' Pasternak), Młynarczyk (75' Lewkot), Buławski, Bergier (83' Fryczkowski.
Zagłębie: Stec - Borowiec (Grychtolik 10'), Kruk, Szukiełowicz, Nahrebecki, Piątkowski, Peroń, Slisz, Staśkiewicz, Ryś, Borkowski.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również