Wydarzenia

Drużyny CLJ zgłąszają gotowość!

2019-03-07 11:00:00
Wszystkie młodzieżowe zespoły akademii Śląska występują w najwyższej możliwej klasie rozgrywkowej w swojej kategorii wiekowej. W weekend o ligowe punkty zagrają drużyny Śląska występujące w Centralnych Ligach Juniorów!
 Trzy drużyny, występujące w rozgrywkach centralnych U15, U17 i U18, dają gwarancję najlepszej możliwej rywalizacji. Każda ma przed sobą konkretne cele do realizacji. – Nie ukrywamy, że chcielibyśmy powtórzyć sukces z poprzedniego roku, gdy dwa zespoły z centralnych szczebli awansowały do końcowych etapów tych rozgrywek i walczyły o mistrzostwo Polski. Wiemy, że nie będzie to łatwe, ale znamy swoje możliwości. Z drugiej strony nie upieramy się, żebyśmy w każdym roczniku byli pierwsi w tabeli. Najważniejszą rzeczą jest rozwój piłkarski i żeby trenerzy mogli pracować z najbardziej utalentowanymi piłkarzami i do tego między innym sprowadza się moja rola – mówi dyrektor akademii Tadeusz Pawłowski.
 

Centralna Liga Juniorów U18

W imponujący sposób zespół trenera Pietraszewskiego zakończył rundę jesienną Centralnej Ligi Juniorów U18. Wrocławianie zanotowali serię pięciu wygranych meczów z rzędu, co pozwala optymistycznie myśleć o wiośnie. Aktualnie zajmują czwarte miejsce w tabeli ze stratą siedmiu punktów do liderującej Korony Kielce. Na pewno z kadry wyróżnić należy Samca-Talara i Borunia, którzy pojechali na obóz w Turcji z seniorskim zespołem oraz Paluszka, reprezentanta Polski do lat 18.
 
W pierwszym meczu rundy wiosennej juniorzy starsi na wyjeździe zmierzą się z Jagiellonią Białystok, z którą przed własną publicznością zremisowali 2:2. Zapowiada się bardzo trudny mecz, ale stawką dla wrocławian jest możliwość przeskoczenia w tabeli Zagłębia Lubin, które przegrały z Escolą 2:3.
 
Sobota, 9 marca, godz. 13:30
Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław

Centralna Liga Juniorów U17

 
Dla zespołu U17 trenerów Muzyki i Franczaka będzie to runda, która pokaże potencjał drużyny. Pierwsza część sezonu w wykonaniu juniorów młodszych Śląska była dość niestabilna i ostatecznie zakończyli ją na 4. miejscu. Teraz bogatsi o cenne doświadczenia chcą zdecydowanie więcej ugrać. W pierwszym meczu wrocławianie u siebie podejmą Odrę Opole. Warto nadmienić, że walka o mistrzostwo Polski w tej kategorii wiekowej rozpoczyna się w rundzie wiosennej, a wyniki z poprzedniej rundy nie są brane pod uwagę.
 
Niedziela, 10 marca, godz. 12
Śląsk Wrocław - Odra Opole
Miejsce: Oporowska 62
 

Centralna Liga Juniorów U15

 
Trampkarze mają aspirację, by na wiosnę włączyć się w walkę o mistrzostwo Polski. Poprzednią rundę zespół U15 duetu trenerskiego Wołczek/Piekielny zakończył na drugim miejscu, ale jesienne zmagania ligowe przeplatał udziałami w silnie obsadzonych zawodach. Śląsk dzięki temu miał okazję rywalizować między innymi z Liverpoolem FC, Herthą Berlin, Chicago Fire i Olympique'iem Marsylia. W nadchodzącej rundzie młodzi piłkarze Śląska mają skupić się przede wszystkim na rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów.
 
W pierwszym meczu rundy wiosennej Śląsk u siebie zmierzy się z beniaminkiem Piastem Gliwice. Podobnie jak w CLJ U17, walka o mistrzostwo Polski w tej kategorii wiekowej rozpoczyna się w rundzie wiosennej, a wyniki z poprzedniej rundy nie są brane pod uwagę.
 
Sobota, 9 marca, godz. 16
Śląsk Wrocław - Piast Gliwice
Miejsce: GEM
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również