Wydarzenia

Ekologiczne bidony dla Akademii od MPWiK

2019-10-24 16:00:00
Na stadionie przy ulicy Oporowskiej miało miejsce przekazanie bidonów od MPWiK dla naszej Akademii. W uroczystości wzięli udział między innymi Tadeusz Pawłowski oraz wiceprezes MPWiK - Marcin Garcarz.
W czerwcu bieżącego roku została nawiązana współpraca między Akademią Piłkarską Śląska Wrocław i MPWiK. Ambasadorowie AP Śląska Wrocław mają promować wśród mieszkańców postawy ekologiczne oraz sprawić, by wrocławianie częściej pili wrocławską kranówkę. Obie organizacje łączą siły, zachęcając wspólną akcję do ograniczania zużycia plastiku. - Stawiamy na sport, przede wszystkim na sport młodzieżowy. Dla nas jest to ważne ponieważ chcemy promować zachowania ekologiczne i edukacyjne. Naszym najważniejszym produktem jest wrocławska kranówka. Zachęcamy mieszkańców do picia, ponieważ jest nie tylko pyszna, ale również bardzo zdrowa. Nie wspominając nawet o kosztach, bo litr kosztuje poniżej jednego grosza. Zachęcamy i promujemy zdrowy styl życia, a chcemy to robić poprzez ambasadorów. Wierzymy, że takim ambasadorem może być sport, a przede wszystkim młodziez skupiona wokół Śląska. To dzięki nim możemy wychowywać kolejne pokolenia i to oni mogą zachęcać do tego, żeby prowadzić zdrowy styl życia i pić wrocławską kranówkę - mówi Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK

Kolejnym krokiem w tej współpracy było wręczenie młodym podopiecznym Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław ekologicznych bidonów, napełnionych oczywiście zdrową i smaczną kranówką.- W ostatnim czasie to nasze drugie spotkanie. Dwa miesiące temu zwiedzaliśmy Hydropolis, mogliśmy poznać trochę historii. Młodzież zobaczyła jak to było kiedyś i jak to się wszystko rozwijało. Dziś gościmy przedstawicieli miejskich wodociągów. Jest to dobra woda, która leci z naszych kranów. Wszyscy jej spróbowaliśmy. Sukcesy naszej Akademii wiąże się również z tym, że chłopcy piją zdrową wodę. Chcielibyśmy, żeby młodzi piłkarze w przyszłości zadebiutowali na Stadionie Wrocław, gdzie przecież również leci nasza woda.  - komentuje z uśmiechem Tadeusz Pawłowski, dyrektor Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław.


 
Bidony są ozdobione herbem klubu. Każdy z chłopców otrzymał swój własny z rąk wiceprezesa wrocławskich wodociągów, Pana Marcina Garcarza.
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również