Wydarzenia

GKS Jastrzębie lepszy od Śląska II w sparingu

2021-02-19 16:05:00
W ostatnim sparingu przed startem rundy wiosennej Śląsk II Wrocław przegrał na wyjeździe z pierwszoligowym GKS-em Jastrzębie 0:4. Tym samym podopieczni Piotra Jawnego i Marcina Dymkowskiego kończą okres przygotowawczy z bilansem pięciu zwycięstw i dwóch porażek.
Dla wrocławian był to już siódmy sparing w tym okresie przygotowawczym. To także druga gra kontrolna z pierwszoligowcem. Poprzednia, z Chrobrym Głogów, zakończyła się zwycięstwem Śląska II 2:1 z po golach Fabiana Piaseckiego rzutu karnego i pięknym trafieniu Sebastiana Bergiera.

Tym razem młody napastnik WKS-u nie mógł pomóc swoim kolegom. Bergiera, jak i kilku innych piłkarzy zabrakło w piątek w Rybniku-Kamieniu, gdzie odbywał się mecz. W większości absencje spowodowane były problemami zdrowotnymi, jednak nie są to poważne urazy, a zawodnicy w ciągu kilku dni powinni być do dyspozycji sztabu szkoleniowego.

Osłabiony Śląsk próbował nawiązać walkę z wyżej notowanym rywalem, jednak jastrzębianie prezentowali dobry futbol i byli skuteczni. Wynik spotkania otworzył w 25. minucie Daniel Feruga, kilka chwil póżniej z rzutu karnego rezultat podwyższył Daniel Rumin, a w końcówce każdej z połówek na listę strzelców wpisywał się Jakub Apolinarski.

Wśród jastrzębian nie brakowało znanych twarzy - mecz między słupkami rozpoczął Mariusz Pawełek, a w drugiej połowie na murawie pojawił się Daniel Szczepan.

Piłkarze Śląska ligową wiosnę rozpoczną w ostatnią niedzielę lutego, kiedy zmierzą się w Stargardzie z Błękitnymi.

GKS Jastrzębie Zdrój - Śląsk II Wrocław 4:0 (3:0)
Bramki:
1:0 Feruga 25'
2:0 Rumin 33' (k)
3:0 Apolinarski 43'
4:0 Apolinarski 87'

Śląsk: Budzyński - Maruszak (60' Fediuk), Poprawa, Caliński, Maćkowiak - Kotowicz (60' Konstanty), Boruń (60' Szpakowski), Bukowski (46 Michalski), Młynarczyk - Bargiel, Zylla.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Paweł Prochowski

Zobacz również