Wydarzenia

III liga: Potwierdzić jesienną formę

2020-03-06 19:30:00
Po prawie czterech miesiącach przerwy wraca III liga! W 18. kolejce Śląsk II Wrocław zmierzy się przy Oporowskiej z Gwarkiem Tarnowskie Góry.
Jesień była dla zespołu trenera Piotra Jawnego niezwykle udana. Rezerwy, które przystąpiły do rozgrywek jako beniaminek, spisywały się znakomicie, zaliczając zwycięstwo za zwycięstwem. W ciągu 17. kolejek zgromadziły 36 punktów i na koniec rundy znalazły się na pozycji lidera z sześciopunktową przewagą nad drugim Ruchem Chorzów. 

Świetne wyniki w pierwszej cześci sezonu pozwalają wrocławianom myśleć o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej. Żeby tak się stało, trzeba potwierdzić, że dobra forma z jesieni, nie opuści Trójkolorowych również wiosną. Pierwszym sprawdzianem będzie mecz z Gwarkiem Tarnowskie Góry. 

Gwarek skończył rundę jesienną na szóstym miejscu. Tarnogórzanie uzbierali do tej pory 27 punktów. Małe różnice w tabeli, pozwalają im myśleć o szybkim awansie na wyższą pozycję, jednak wywiezienie punktów z Oporowskiej, z pewnością nie będzie łatwym zadaniem.

Śląsk II i Gwarek zmierzyły się ze sobą na inaugurację rozgrywek w Tarnowskich Górach. Wówczas lepsi okazali się wrocławianie, którzy wygrali 3:0 po golach Grzegorza Kotowicza, Mateusza Hołowni i Mathieu Scaleta. Wszystkie bramki padły wtedy w drugiej połowie. 

Początek spotkania rezerw Śląska z Gwarkiem Tarnowskie Góry w sobotę, 7 marca, o godzinie 13:00. Bilety będzie można nabyć w kasach stadionu przy ulicy Oporowskiej, na godzinę przed rozpoczęciem meczu. Koszt wejściówki to 10 złotych. Dla tych, którzy nie będą mogli pojawić się na stadionie, na naszej stronie internetowej przeprowadzimy transmisję live. 


Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również