Wydarzenia

III liga: Zwycięstwo godne lidera

2019-11-16 14:40:00
Śląsk II Wrocław pokonał Piast Żmigród 4:0 (3:0) w meczu 16. kolejki trzecioligowych rozgrywek. Zwycięstwo sprawiło, że wrocławianie spędzą przerwę zimową na fotelu lidera.
Gospodarze szybko rozpoczęli strzelanie. Już w 3. minucie do siatki trafił Piotr Samiec-Talar, który silnym uderzeniem w długi róg bramki nie dał żadnych szans bramkarzowi drużyny gości. Śląsk szukał kolejnych bramek i tworzył sobie sporo sytuacji. Bliski podwyższenia wyniku był Sebastian Bergier, jednak nie wykorzystał stuprocentowej sytuacji jaką wypracował mu Daniel Szczepan.  

W 23. minucie goście mogli doprowadzić do wyrównania. Wrzutka w pole karne trafiła prosto na głowę Oskara Trzepacza, a ten pokonał Dariusza Szczerbala. Zawodnik Piasta znajdował się jednak na pozycji spalonej i sędzia nie uznał bramki. Ta sytuacja podziałała motywująco na wrocławian, którzy ponownie ruszyli do ataku. Przed szansą na strzelenie gola stanęli między innymi Bartosz Boruń i ponownie Bergier, jednak żaden z nich nie był w stanie pokonać Mateusza Filipowiaka. 

Niemoc strzelecka Śląska trwała do 34. minuty. Wtedy po dwójkowej akcji Samca-Talara ze Szczepanem, gola strzelił ten drugi. Przed przerwą Trójkolorowi zdobyli jeszcze jedną bramkę. Tym razem po przejęciu piłki na połowie rywala w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Samiec-Talar. Bez problemu minął Filipowiaka i skierował futbolówkę do pustej bramki. 

Po przerwie gra się zaostrzyła. Zarówno jedni jak i drudzy wielokrotnie uciekali się do fauli. Śląsk cofnął się nieco do defensywy i starał się wyczekać przeciwnika. Piast próbował atakowac i kilkukrotnie poważnie zagroził bramce strzeżonej przez Szczerbala. Bliski zdobycia bramki był między innymi Grzegorz Mazurek, jednak w ostatniej chwili został powstrzymany przez obrońców. 

Z biegiem czasu wrocławianie wrócili do bardziej ofensywnej gry. Kilku świetnych sytuacji nie wykorzystał Sebastian Bergier, jednak ostatecznie zdołał pokonać bramkarza w 81. minucie. Ponownie zadziałał pressing gospodarzy, przejęta piłka trafiła do napastnika Śląska, a ten wreszcie znalazł sposób na Filipowiaka.

Wynik nie zmienił się już do końca meczu. Rezerwy zaliczyły kolejne pewne zwycięstwo na własnym stadionie i umocniły się na pozycji lidera trzecioligowej tabeli. 

Śląsk II Wrocław - Piast Żmigród 4:0 (3:0)
Bramki:
1:0 - 3' Samiec-Talar
2:0 - 34' Szczepan
3:0 - 43' Samiec-Talar
4:0 - 79' Bergier

Żółte kartki: Pawelec, Krocz, Bergier, Caliński - Koźlik

Śląsk II: Szczerbal - Dankowski, Pawelec (K), Poprawa, Caliński - Bergier, Młynarczyk (80' Sobczak), Boruń, Krocz (33' Scalet)- Samiec-Talar (66' Ostrowski), Szczepan (71' Sztylka)

Piast: Filipowiak – Chouwer, Koźlik, Juchacz, Jaros (46’ Miś) – Kępczyński (46’ Majbroda), Łukaszewski, Wojtaszek, Zieliński, Mazurek (78’ Sołtyński) – Trzepacz (46’ Łopuszenko)
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również