Wydarzenia

Jawny: Osiągnęliśmy sukces

2018-06-10 20:00:00
- Teraz jesteśmy smutni, ale tak naprawdę w perspektywie czasu osiągnęliśmy wielki sukces. Za jakiś czas będziemy dumni z tego, co udało nam się wywalczyć – mówi trener Śląska U19 Piotr Jawny po przegranym półfinale z Cracovią.
Piotr Jawny: Przeciwnik okazał się po prostu silniejszy. Był na pewno mocniejszy fizycznie i pod tym kątem był bliżej seniorskiej piłki. W swoich szeregach miał dodatkowo kilku ciekawych piłkarsko zawodników, co sprawiało, że w kompakcie mierzyliśmy się z solidnym zespołem. 

Z takimi drużynami trzeba grać bardzo mądrze, realizować bezbłędnie założenia taktyczne, a przy tym być sprytnym. Znów jednak popełnialiśmy błędy indywidualne. W Krakowie straciliśmy w prosty sposób dwie bramki i również w rewanżu za łatwo traciliśmy gole. Ponadto 105 minut graliśmy w osłabieniu, a mierzyliśmy się z bardzo mocną drużyną. W jedenastu było ciężko, a w osłabieniu jeszcze bardziej. Gdzieś niektórzy zawodnicy nie utrzymali nerwów na wodzy, ale tłumaczę to młodym wiekiem. Dla naszych chłopaków to nauka na przyszłość i wierzę, że zaprocentuje.

Teraz jesteśmy smutni, ale tak naprawdę w perspektywie czasu osiągnęliśmy wielki sukces. Za jakiś czas będziemy dumni z tego, co udało nam się wywalczyć. Będziemy ten czas na pewno mile wspominać, bo znaleźliśmy się w czwórce najlepszych drużyn w Polsce.
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Śląsk Wrocław

Zobacz również