Wydarzenia

Kolejne zwycięstwo rezerw

2019-08-19 10:00:00
Śląsk II Wrocław pokonał na wyjeździe rezerwy Miedzi Legnica 2:0 w meczu 3. kolejki trzecioligowych rozgrywek. Zespół trenera Piotra Jawnego w przekonującym stylu rozprawił się z kolejnym rywalem.
W składzie rezerw WKS-u ponownie pojawiiło się kilku zawodników, którzy regularnie trenują z pierwszym zespołem. W Legnicy wystąpili m.in. Mariusz Pawelec, Piotr Celeban, Damian Gąska, Adrian Łyszczarz, Sebastian Bergier i Dariusz Szczerbal.
 
W pierwszej połowie Śląsk kontrolował grę, nie pozwalając gospodarzom na zbyt wiele. Wrocławianie, mimo widocznej przewagi, nie byli w stanie przez dłuższy czas poważnie zagrozić bramce Hewelta. Dopiero w końcówce pierwszej części gry świetną szansę miał Damian Gąska, jednak jego strzał trafił tylko w w poprzeczkę. Do przerwy był bezbramkowy remis. 
 
W drugiej połowie również gospodarze zaczęli przeprowadzać groźne akcje. Szczególnie aktywny był Wojciech Łobodziński, jednak mimo kilku okazji, nie był w stanie pokonać Dariusza Szczerbala. Trójkolorowi też próbowali i mieli kilka dogodnych sytuacji, jednak brakowało im skuteczności. 
 
Na pierwszą bramkę w tym meczu trzeba było poczekać do 64. minuty, kiedy to wrocławianie wreszcie znaleźli sposób na pokonanie Hewelta. Skutecznym strzałem popisał się Damian Gąska. W 81. minucie WKS prowadził już 2:0. Bergier został sfaulowany w polu karnym, po czym sam podszedł do "jedenastki" i zamienił ją na bramkę. Miedź próbowała strzelić gola kontaktowego, ale do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. 

Dzięki wygranej wrocławianie pozostali liderem tabeli. W następnej kolejce zmierzą się przy Oporowskiej z rezerwami Zagłębia Lubin. 


Miedź II Legnica - Śląsk II Wrocław 0:2

Bramki:
0:1 - 64' Gąska
0:2 - 82' Bergier

Miedź: Hewelt - Borowiak, Ostrowski, Musa, Warcholak, Conde, Zatwarnicki, Purzycki, Łobodziński, Bruno, Antkowiak oraz Koziara, Pojasek, Śliwa, Garuch

Śląsk: Szczerbal - Dankowski, Celeban, Pawelec, Sobczak, Łyszczarz, Szpakowski, Krocz, Gąska, Samiec-Talar, Bergier oraz Kucharczyk, Scalet, Kotowicz, Ostrowski
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również