Wydarzenia

Mocny Śląsk na Arkonia Cup

2018-05-30 12:00:00
Zespoły U11 trenera Blecharza, U10 trenera Stasiuka, U9 trenera Pacześnego i U8 trenera Bartyzela wzięły udział w mocno obsadzonym turnieju Arkonia Cup. Trójkolorowi godnie reprezentowali Śląsk Wrocław, notując bardzo dobre wyniki.
U11

Ekipa U11 trenera Blecharza w turnieju Arkonia Cup trafiła do grupy z Fase Szczecin (2:0), Pogonią Szczecin (4:0), Zagłębiem Lubin (14:1), kadrą województwa kujawsko-pomorskiego (2:3) i gospodarzem Arkonią Szczecin (7:0). 

Wrocławianie pewnie zameldowali się w fazie finałowej, gdzie notowali kolejne świetne wyniki. W półfinale pokonali Akademię Piłkarską REISS Poznań 4:0, a w finale nie dali szans Pogoni Szczecin, ogrywając ją 7:1. 

Ozdobą turnieju była piękna bramka w powietrzu z woleja Oskara Gerstensteina w meczu z Arkonią. Najlepszym bramkarzem został Michał Kluba, królem strzelców Alan Madej, a najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Oskara Gerstensteina.

Na wyróżnienie zasłużył jednak cały zespół, w składzie z: Kluba, Markowski, Samołyk, Skrzypczyński, Gerstenstein, Madej, Sztylka, Cesarz, Zabrzeski, Sokołowski

U10

Zespół U10 trenera Stasiuka poszedł śladem starszych kolegów i również jak burza przeszedł przez turniej. W grupie wrocławianie wygrali wszystkie mecze. Kolejno z Pogonią Szczecin 4:1, FASE Szczecin 4:0, z Falubazem Zielona Góra 12:0 oraz Arkonią Szczecin 6:1.

W półfinale Śląsk pokonał Legię Warszawa 4:0, a w finale po wielkich emocjach WKS wygrał ponownie z FASE Szczecin, ale potrzebował do tego serii rzutów karych.

Najlepszym piłkarzem turnieju wybrano Antka Kmiecika ze Śląska Wrocław. W ramach zwycięstwa PZPN ufundował dla zwycięskiej drużyny bilety na mecz Polska - Litwa na Stadionie Narodowym.
 
Kadra: Zięcina, Kmiecik, Kleczewski, Mirski, Lipowski,  Borowy, Wyszyński, Kucharski, Faliński, Gajewski ,Marek
 
U9
 
Drużyna U9 trenera Pacześnego również zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. W fazie grupowej zwyciężyła w trzech spotkaniach i zanotowała dwa remisy (z Pogonią Szczecin 2:2 i z Legią Warszawa 1:1). 

Śląsk z drugiego miejsca awansował do półfinałów. Tam w meczu z Arkonią Szczecin Trójkolorowi dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale chwila dekoncentracji spowodowała, że rywale zdołali odwrócić losy spotkania, strzelając naszej drużynie trzy gole w trzy minuty. Ostatecznie WKS przegrał 2:5. W spotkaniu o III miejsce tym razem Pogoń Szczecin okazała się lepsza i ostatecznie WKS zajął IV miejsce.

Na pochwałę zasługuje postawa Igora Zięciny z zespołu U9, który grał w drużynie trenera Stasiuka. Igor pomógł kolegom w wywalczeniu I miejsca! 

U8

Zespół U8 trenera Bartyzela zmierzył się w Szczecinie z Akademią Piłkarską Kotwica Kołobrzeg, Pogonią Szczecin, Akademią Piłkarską Reissa Poznań, Legią Warszawa, Arkonią Szczecin i Zagłębiem Lubin. 

Trójkolorowi wygrali swoją grupę, ale w półfinale musieli uznać wyższość Zagłębia Lubin, przegrywając z rówieśnikami po serii rzutów karnych. Ostatecznie nasza drużyna zajęła III miejsce, ogrywając w małym finale Legię Warszawa. W turnieju wzięło udział łącznie 12 zespołów. Oprócz naszych rywali grupowych grały też Arka Gdynia, Górnik Zabrze, Olympic Wrocław, Arkonia Szczecin, Gwardia Koszalin. 

- Zawodnicy świetnie się spisali, realizowali bardzo dobrze zadania, nad którymi pracujemy na treningach. Cieszy też ich postawa, ponieważ był to ich drugi, a dla niektórych pierwszy wyjazd na trzydniowy turniej. Wracamy bogatsi o kolejne doświadczenia – mówi trener Piotr Bartyzel 
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Rafał Sawicki

Zobacz również