Wydarzenia

Oskar Mielcarz piłkarzem Śląska II

2021-02-23 09:58:00
Drugi zespół Śląska Wrocław ma nowego bramkarza. Został nim 16-letni Oskar Mielcarz, który na Oporowską trafił na zasadzie transferu definitywnego z czwartoligowej Warty Sieradz. Z WKS-em związał się 3,5-letnim kontraktem.
Młody zawodnik karierę zaczynał w Szkółce Piłkarskiej Sławomira Chałaśkiewicza, skąd trafił do czwartoligowej Warty Sieradz. Na tym szczeblu rozgrywek zadebiutował już w wieku 15 lat, choć więcej szans gry otrzymywał w rezerwach sieradzkiego klubu, które występują w klasie okręgowej. Golkiper otrzymał też już powołanie na konsultację szkoleniową reprezentacji Polski do lat 17.


- Oskar to niewątpliwie duży talent. Ma bardzo dobre warunki fizyczne, ale jest też przy tym niezwykle sprawny. Świetnie zaprezentował się na treningach przed rozpoczęciem rundy wiosennej, dlatego też podjęliśmy decyzję o podpisaniu z nim kontraktu. Liczymy, że pracując z naszym sztabem, będzie robił regularne postępy - mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Oskar Mielcarz to syn Macieja, również bramkarza, który przed laty występował m.in. w Amice Wronki, Koronie Kielce i Widzewie Łódź.


O miejsce między słupkami w drugim zespole WKS-u Mielcarz będzie walczył m.in. z Miłoszem Tysiakiem i Pawłem Budzyńskim.

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również