Wydarzenia

Piast Żerniki rozbity przy Oporowskiej

2018-09-30 13:00:00
Rezerwy Śląska z kolejnym zwycięstwem. Podopieczni Piotra Jawnego pewnie pokonali Piasta Żerniki 5:0 (1:0). Dwie bramki dla WKS-u zdobył Szczepan, po jednym trafieniu dołożyli Scalet, Sobczak i Młynarczyk.
Spotkanie od początku układało się po myśli Trójkolorowych. W 19 min wynik otworzył Scalet, dobijając z bliskiej odległości piłkę po uderzeniu Szczepana. Festiwal strzelecki rozpoczął się jednak w drugiej połowie. W 64 min najlepiej w polu karnym rywali odnalazł się Sobczak i ładnym strzałem, z pierwszej piłki podwyższył prowadzenie.
 
Kolejne gole gracze rezerw strzelali już hurtowo. Dziesięć minut później w „szesnastkę” Piasta odważnie wbiegł Szczepan, minął rywala i mocnym uderzeniem po ziemi umieścił futbolówkę w siatce. Chwilę później miał też na koncie asystę. Dostrzegł doskonale wychodzącego na pozycję Młynarczyka, dograł mu idealnie w tempo, a ten z zimną krwią wykończył akcję. 
 
W 81 min ponownie na listę strzelców wpisał się Szczepan. Tym razem przejął piłkę, zwiódł zwodem obrońców i mocnym uderzeniem z 16 metrów pokonał bramkarza. Zawodnicy trenera Jawnego mieli jeszcze swoje okazje, ale nie zdołali już zdobyć kolejnych bramek. WKS w pięknym stylu sięgnął po trzy punkty. 

Śląsk II Wrocław – Piast Żerniki 5:0 (1:0)
 
Bramki: Scalet 19’, Sobczak 64’, Szczepan 73’, 81’, Młynarczyk 76’.
 
Śląsk II: Wadach – Izydorczyk (Kierkiewicz 65’), Kazimierowicz (Srnić 77’), Szczepan, Scalet (Pasternak 75’), Bartkowiak (Sztylka 70’), Kucharczyk, Młynarczyk (Kotowicz 79’), Sobczak, Tabaka, Caliński. 
 
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również