Wydarzenia

Piękny gol na wagę punktu

2020-09-30 14:30:00
Rezerwy Śląska Wrocław zremisowały z Motorem Lublin 1:1 w meczu 6. kolejki 2. ligi. Ozdobą spotkania było trafienie Fabiana Piaseckiego, jednak wystarczyło jedynie do zdobycia punktu.
Motor lepiej rozpoczął spotkanie i od początku przejął inicjatywę. Już w 8. minucie przyniosło to skutek w postaci bramki. Tomasz Swędrowski oddał strzał zza pola karnego, którego nie zdołał wyłapać Miłosz Tysiak i goście objęli prowadzenie. 

Kolejne minuty to dalsze ataku Motoru, jednak nie wynikało z nich żadne konkretne zagrożenie pod bramką Śląska. Goście mieli przewagę w środku pola i posiadaniu piłki. Swoje szanse mieli między innymi Rafał Grodzicki i Marcin Michota, jednak żaden z nich nie był w stanie zaskoczyć Tysiaka.

Akcja nabrała tempa w końcówce pierwszej części spotkania. W 44. minucie piłkę przed polem karnym otrzymał Fabian Piasecki, zdecydował się na strzał i trafił w samo okienko, nie dając tym samym żadnych szans Sewerynowi Kiełpinowi! Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać. Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło do Rafała Króla, ten skierował piłkę do siatki, jednak znajdował się na pozycji spalonej i sędzia nie uznał bramki. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis 1:1.

W drugiej części spotkania Śląsk, uskrzydlony pięknym trafieniem Piaseckiego prezentował się znacznie lepiej. Wrocławianie wyglądali dobrze w środku pola i przejęli inicjatywę. Aktywny był rezerwowy Sebastian Bergier, który sprawiał sporo kłopotów obrońcom Motoru. Lublinianie również próbowali się odgryzać. Ponownie zza pola karnego uderzał Swędrowski, jednak tym razem niecelnie. 

W końcówce obie drużyny nie kalkulowały i walczyły o zwycięską bramkę. Ataki sunęły raz w jedną, raz w drugą stronę, jednak ostatecznie żaden z zespołów nie był w stanie przechylić szali na swoją stronę i spotkanie zakończyło się remisem.

Śląsk II Wrocław - Motor Lublin 1:1 (1:1)
Bramki: 
0:1 - 9' Swędrowski
1:1 - 44' Piasecki

Śląsk II: Tysiak - Caliński, Poprawa, Kucharczyk, Wypart, Boruń (79. Kotowicz), Ahmed (46. Młynarczyk), Bargiel, Łyszczarz (90. Michalski), Krocz (86. Szymański), Piasecki (46. Bergier) 

Motor: Kiełpin - Swędrowski, Grodzicki (30. Cichocki), Michota, Kumoch (75. Jagodziński), M. Król, R. Król, Ceglarz (63. Kunca), Wawszczyk, Moskwik (75. Duda), Świderski (75. Ropski)


Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również