Wydarzenia

Pietraszewski: Cel jest jasny - finał

2018-06-12 12:00:00
Zespół trenera Pietraszewskiego w półfinale Centralnej Ligi Juniorów U17 zmierzy się z Jagiellonią Białystok. Pierwsze półfinałowe spotkanie zaplanowano na piątek, 15 czerwca na godzinę 17. Mecz odbędzie się we Wrocławiu na stadionie przy ulicy Oporowskiej. Rewanż 20 czerwca w Białymstoku.
Przypomnijmy, że zespół U17 poszedł w ślady starszych kolegów i również w pięknym stylu wygrał Centralną Ligę Juniorów, zapewniając sobie udział w półfinałach mistrzostw Polski juniorów młodszych. - Wykonaliśmy postawiony przed sezonem cel i jesteśmy bardzo z tego zadowoleni – mówi trener drużyny U17 Ryszard Pietraszewski. – Mieliśmy jednak bardzo trudną końcówkę ligi, w której nie mogliśmy się potknąć, a rywalizowaliśmy z najmocniejszymi drużynami w rozgrywkach. Graliśmy pod presją, ale utrzymaliśmy ją do samego końca. 

W ostatnim spotkaniu sezonu Trójkolorowi przed własną publicznością podejmowali Ruch Chorzów i tylko wygrana gwarantowała udział w półfinałach. WKS potwierdził dominację w lidze, wygrywając z Niebieskimi 3:1. - W meczu z Ruchem martwi słabsza postawa mojego zespołu w drugiej połowie, ale pamiętajmy, że rywale mieli jeszcze teoretyczne szanse na zdobycie mistrzostwa ligi i byli bardzo zmotywowani. My jednak rozstrzygnęliśmy mecz już w pierwszej połowie, także cel zrealizowany – relacjonuje szkoleniowiec. 

Pierwszy mecz półfinałowy zaplanowano na piątek, 15 czerwca na godzinę 17:00 na stadionie przy ulicy Oporowskiej we Wrocławiu. Rewanż odbędzie się w Białymstoku w środę, 20 czerwca o godzinie 17:00 na boisku bocznym Stadionu Miejskiego. Drugą parę półfinałową tworzą Korona Kielce i Pogoń Szczecin. 

- Całą uwagę teraz kierujemy na pierwszy mecz półfinałowy z Jagiellonią. Na pewno zrobimy wszystko, by awansować do finału, bo po to cały sezon ciężko pracowaliśmy. Nie odpuścimy i będziemy walczyć o najwyższe trofea – kontynuuje trener Pietraszewski. – Natomiast to, co jest najważniejsze, to fakt, że dwa juniorskie zespoły Śląska, znalazły się w gronie najlepszych drużyn w Polsce, awansując do półfinałów mistrzostw Polski w swoich kategoriach wiekowych. W historii akademii to pierwsze tak wielkie osiągnięcie, na które pracowali wszyscy trenerzy i pracownicy. 
 
Opiekun drużyny U17 nie zapomina również o współtwórcach tego sukcesu, którzy są odpowiedzialni za budowę tego zespołu. - Oczywiście ten sukces to również zasługa trenerów Jawnego i Miętkiewicza, którzy prowadzili i kształtowali ten zespół w pierwszej rundzie. To oni awansowali do Centralnej Ligi Juniorów, dzięki czemu mogliśmy walczyć o najwyższe cele. Teraz damy z siebie wszystko, by dojść do finału – kończy Ryszard Pietraszewski. 
 
 
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również