Wydarzenia

Pietraszewski trenerem Śląska U17

2018-03-06 15:10:00
Ryszard Pietraszewski objął funkcję trenera zespołu U17. - Śląskowi się nie odmawia – mówi nowy szkoleniowiec wrocławskiej akademii.
Na naszym pokładzie witamy Ryszarda Pietraszewskiego, który został I trenerem zespołu U17. Nowy szkoleniowiec przyjmując propozycję Śląska Wrocław, równocześnie zrezygnował z prowadzenia seniorskiej drużyny GKS Mirków, z którą wywalczył awans do wrocławskiej ligi okręgowej. W bieżącym sezonie już były zespół trenera Pietraszewskiego zajmuje 3. miejsce, tracąc do lidera 2 punkty. W przeszłości był również trenerem Pogoni Oleśnica, z którą awansował do IV ligi.
 
- Był lekki szok, gdy dowiedziałem się, że jest propozycja od Śląska. Za dwa tygodnie startują rozgrywki ligi okręgowej, a ja z moim zespołem przygotowywałem się do rundy wiosennej. Walczyliśmy o awans i mam nadzieję, że mimo mojej rezygnacji drużyna nadal będzie bić się o ten cel. Natomiast decyzja była szybka, Śląskowi się nie odmawia. To nobilitacja dla trenera pracować w takim klubie i szansa do dalszego rozwoju – zaznacza trener Pietraszewski.

 
Ryszard Pietraszewski to doświadczony trener, który z powodzeniem prowadził również drużyny młodzieżowe. W Wojskowym Klubie Sportowym "Śląsk" spędził niecałe 10 lat, jeszcze wcześniej pracował w Młodzieżowym Stowarzyszeniu Piłkarskim „Śląsk”. Teraz przed szkoleniowcem kolejne wyzwanie.
 
- Najważniejszym zadaniem dla mnie to jak najszybsze poznanie zespołu i każdego zawodnika. Jestem zadowolony, że mogę tu pracować, bo mam okazję szkolić jednych z najbardziej utalentowanych piłkarzy w tym roczniku w tym regionie, a niektórzy na pewno wyróżniają się również na arenie krajowe – dodaje nowy trener zespołu U17.
 
Zespół Śląska jest na finiszu przygotowań do nowego sezonu Centralnej Ligi Juniorów U17. Już w sobotę, 10 marca Trójkolorowi zmierzą się z KS-em Stilon Gorzów Wielkopolski. 
 
Dotychczasowy trener zespołu U17 Piotr Jawny objął drużynę U19, z którą wznowi prestiżowe rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów. Zespół Śląska jest liderem w tabeli z 7 punktami przewagi na drugą Pogonią Szczecin.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również