Wydarzenia

Pietraszewski trenerem zespołu U18

2018-07-11 14:00:00
Ryszard Pietraszewski objął drużynę Śląska, która nadchodzący sezon rozpocznie w Centralnej Lidze Juniorów U18. Na stanowisku zastąpił Piotra Jawnego, który został trenerem rezerw.
Trener Pietraszewski dołączył do sztabu szkoleniowego akademii w marcu 2018 roku i prowadził zespół Śląska U17. Z juniorami młodszymi zdobył mistrzostwo grupy C Centralnej Ligi Juniorów U17 i zameldował się w czwórce najlepszych drużyn w Polsce. Wcześniej prowadził między innymi seniorskie zespoły Pogoni Oleśnica i GKS-u Mirków.

Zbliżający się sezon rozpocznie już jako I szkoleniowiec Śląska U18, a w sztabie znajdą się również asystent Jędrzej Wichłacz, trener bramkarzy Tomasz Hryńczuk, trener przygotowania motorycznego Mariusz Miętkiewicz, oraz fizjoterapeuta Mateusz Bystryk. Śląsk w pierwszej kolejce zmierzy się u siebie z Cracovią (4-5 sierpnia). Terminarz dostępny tutaj
 
W sezonie 2018/2019 Centralna Liga Juniorów nie będzie miała podziału na grupę wschodnią i zachodnią. Rozgrywki zasięgiem obejmą cały kraj i znajdzie w się w nich 16 najlepszych drużyn w Polsce. 

Ponadto w nadchodzącym sezonie będziemy emocjonować się Centralną Ligą Juniorów U18, a nie jak dotychczas U19. Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej zatwierdził bowiem reformę rozgrywek młodzieżowych. Najważniejszą zmianą jest zmniejszenie maksymalnego wieku piłkarza w centralnych rozgrywkach juniorów starszych do lat osiemnastu. Sezon 2018/2019 jest jeszcze jednak okresem przejściowym, co oznacza, że w jednym meczu w każdej drużynie może zagrać po czterech zawodników z rocznika 2000.
 
Nowemu sztabowi życzymy powodzenia i jak najlepszych wyników!
 
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również