Wydarzenia

Piłkarze Śląska na Camp Portugal

2019-05-15 09:00:00
Młodzi piłkarze Śląska wzięli udział w profesjonalnych treningach piłkarskich w Portugalii oraz zagrali w prestiżowym turnieju Iber Cup. Wszystko odbyło się pod egidą organizacji Comt Coaching Club, a polska grupa była jedną z najlepszych w bardzo silnym gronie drużyn. Zespół U10 wygrał turniej, po drodze pokonując m.in. Benficę Lizbona, Atletico Madryt i FC Porto. Zespół U11 zakończył zmagania na III miejscu, wygrywając m.in. z Getafe, Boavista Porto i Betisem Sevilla.
W odważnym projekcie wzięli udział piłkarze akademii Śląska; Dominik Kleczewski, Tomasz Pytlak i Przemysław Mazan w zespole U10 oraz Seweryn Marek i Antoni Kmiecik w zespole U11. Koordynator akademii WKS-u Tomasz Horwat tworzył sztab szkoleniowy, prowadząc jedną z drużyn podczas turnieju.

 
Camp Portugal to projekt dla uzdolnionych piłkarsko dzieci z Polski w wieku 8-12 lat. W Portugalii pod okiem tamtejszych trenerów, głównie związanych z Benficą Lizbona, zawodnicy uczyli się filozofii gry w oparciu o portugalskie wzorce.
 
Iber Cup to z kolei prestiżowy turniej dla młodych adeptów futbolu, z uwagi na który do Lizbony zjeżdżają zespoły reprezentujące nie tylko europejskie kluby. Z bardzo dobrej strony pokazały się drużyny polskiej organizacji Comt Coaching Club (zespoły tworzyli zawodnicy z różnych klubów). W kategorii U10 Polacy okazali się bezkonkurencyjni, w finale rozbili rówieśników z FC Porto.
 
- Za nami bardzo wartościowy wyjazd zarówno dla piłkarzy, jak i sztabu. Chłopaki solidnie popracowali między innymi pod okiem portugalskich trenerów, a nasze wyniki potwierdziły, że tworzyliśmy bardzo silne drużyny. Przez ten czas skupialiśmy się nie tylko na stricte piłkarskich zajęciach, ale również mentalnym przygotowaniu. Do Polski wróciliśmy bogatsi o bardzo ciekawe doświadczenie - mówi koordynator akademii Tomaz Horwat.
 
Ponadto uczestnicy projektu mogli liczyć na wiele innych atrakcji; wypady na plażę, zwiedzanie stadionu i klubowego muzeum, wycieczkę na Cabo da Roca, czyli najdalej na zachód położony kraniec Europy, z wysokości trybun śledzili przebieg meczu Ligi Europy, w którym Benfica podejmowała Eintracht Frankfurt. Nasi zawodnicy obejrzeli również mecz zespołów U19 Benfiki ze Sportingiem.
 
Wyniki polskich drużyn:
 

U10

Mecze grupowe:
Comt Coaching Club vs US Valencia A. USA 11:1
Comt Coaching Club vs AD Oeiras 12:0
Comt Coaching Club vs Vitória SC Guimarães 7:3
Comt Coaching Club vs CF "os Belenenses" 2:1
Comt Coaching Club vs Pevidem SC 3:1
 
Mecze w supergrupie:
Comt Coaching Club vs Hammarby IF 9:1
Comt Coaching Club vs SL Benfica 3:2
Comt Coaching Club vs Atlético de Madrid 5:1
 
FINAŁ:
Comt Coaching Club vs FC Porto 7:0
 

U11


Comt Coaching Club vs Getafe CF 3:1
Comt Coaching Club vs Boavista Porto 2:1
Comt Coaching Club vs CIF 4:2
Comt Coaching Club vs UD Alta de Lisboa 4:0
Comt Coaching Club vs Betis Sevilla 4:1
Comt Coaching Club vs FC Porto 0:3
 
Drużyna U11 zajęła ostatecznie 3 miejsce, przegrywając tylko jeden mecz na turnieju, a mając na rozkładzie min. Betis Sevilla, Getafe czy Boavistę Porto.
 
Gratulacje dla trenerów, którzy na co dzień pracują z młodymi piłkarzami. Osiągane wyniki udowadniają, że w tych kategoriach wiekowych w Polsce wykonywana jest bardzo dobra praca, która na pewno zaprocentuje w przyszłości. Cieszy również fakt, że nasi zawodnicy mieli duży wkład w opisany sukces drużyn Comt Coaching Club.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Śląsk Wrocław

Zobacz również