Wydarzenia

Pogoń Syców partnerem Śląska

2017-10-11 10:00:00
Grono klubów współpracujących z Akademią Piłkarską Śląska systematycznie się powiększa. W ostatnim czasie partnerstwo z wrocławianami nawiązała Pogoń Syców.
SKS Pogoń Syców pod swoimi skrzydłami ma dobrze funkcjonującą akademię, szkolącą dzieci i młodzież z regionu. Śląsk Wrocław, przedstawiciel w rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy, stanie się naturalną drogą rozwoju dla najzdolniejszych adeptów futbolu. Podpisy na umowie złożyli dyrektor Akademii Śląska Tadeusz Pawłowski oraz prezes Pogoni Grzegorz Rosiek.
 
- Cieszę się, że jesteśmy w gronie klubów współpracujących ze Śląskiem Wrocław. Pogoń Syców w świetle tego partnerstwa dużo zyskuje i liczę, że niebawem będziemy mogli pochwalić się pierwszymi sukcesami – mówi prezes Pogoni Grzegorz Rosiek. – Na pewno będziemy korzystać z wiedzy i doświadczenia sztabu szkoleniowego Śląska, ponieważ zawarta umowa daje naszym trenerom możliwość odbycia stażu we Wrocławiu. Współpraca z największym klubem w regionie to też argument dla młodych piłkarzy i ich rodziców, że warto szkolić się w Pogoni. Dajemy im bowiem realną szansę, by w przyszłości trafić do WKS-u. Od zawsze mieliśmy „najbliżej” do Śląska – dodaje.

 
Zakrojona na szeroką skalę współpraca klubów ze Śląskiem ma dla wrocławskiego środowiska piłkarskiego charakter przełomowy. Gospodarzem uroczystego spotkania w Urzędzie Miasta i Gminy był burmistrz Sycowa Sławomir Kapica. Zaproszeni zostali również byli piłkarze i trenerzy Pogoni Zbigniew Grenda, Jan Majewski i Roman Poręba.
 
- To ważny moment dla całej społeczności Sycowa, a w szczególności dla naszych młodych sportowców, którzy mają szansę na kontynuowanie kariery piłkarskiej w Śląsku Wrocław. Otwartość oraz dobre intencje obu klubów sprawia, że możemy patrzeć pozytywnie na efekty tej współpracy i cieszę się, że mogliśmy uczestniczyć w tym „małym” święcie – podkreśla burmistrz Sycowa Sławomir Kapica.

 
Misją partnerstwa jest jak najlepszy rozwój młodych zawodników oraz kształtowanie prawidłowych postaw sportowych i społecznych wśród dzieci i młodzieży. Łącznie już osiemnaście młodzieżowych klubów gra ze Śląskiem.
 
- Stwarzamy możliwości do dalszego rozwoju najbardziej uzdolnionych piłkarzy w największym klubie na Dolnym Śląsku. Dysponujemy internatem, gdzie mogą przebywać piłkarze spoza Wrocławia, a my jako klub dbamy, by młodzież skupiała na piłce i szkole. Korzyści z tej współpracy są obustronne, ponieważ zadbaliśmy o szereg ciekawych rozwiązań – zaznacza Tadeusz Pawłowski, dyrektor Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. - Jedną z największych wartości, która powinna napędzać młodych piłkarzy do ciężkiej pracy, to wizja, gdzie mogą zagrać w przyszłości.Autor: Michał Krzyminski, Fot. Michał Krzyminski

Zobacz również