Wydarzenia

Polonia Nysa gra ze Śląskiem!

2017-06-24 15:00:00
KS Polonia Nysa kolejnym klubem partnerskim Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. Witamy na pokładzie!
Miło nam poinformować, iż do grona klubów współpracujących z Akademią Piłkarską Śląska Wrocław dołączyła Polonia Nysa. Misją partnerstwa jest jak najlepszy rozwój młodych zawodników oraz kształtowanie prawidłowych postaw sportowych i społecznych wśród dzieci i młodzieży.
 
Do podpisania porozumienia między Polonią Nysa a Śląskiem Wrocław doszło w gmachu Urzędu Miejskiego w Nysie. 
 
- Nysa stawia na sport, dlatego możliwość współpracy z tak znaną marką, jaką jest Śląsk Wrocław, jest dla nas zaszczytem, a zarazem wyzwaniem – zaznacza burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz. - Chcemy szkolić naszą młodzież na najwyższym poziomie, a to gwarantuje nam współpraca z wrocławskim klubem. Dziękuję bardzo wszystkim zaangażowanym w ten projekt za ogrom pracy, który został włożony, by teraz móc cieszyć się z takiego sukcesu. 
 
Śląsk Wrocław, jako największy klub w regionie i przedstawiciel w rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy, stanie się naturalną drogą rozwoju dla najzdolniejszych adeptów futbolu nyskiego klubu. Tamtejsza Polonia jest już 15. klubem, który współpracuje z Akademią Piłkarską Śląska Wrocław. 
 
- Śląsk to jedna z najbardziej znanych sportowych marek w Polsce. Jednak by móc tak o sobie mówić, potrzeba wiele pracy. Dlatego bardzo cieszymy się z nowo nawiązanej współpracy z Polonią Nysa – mówi dyrektor Akademii Piłkarskiej Śląska Tadeusz Pawłowski. - Zależy nam na szkoleniu młodzieży, ale nie tylko wrocławskiej. Szukamy uzdolnionej piłkarzy na Dolnym Śląsku, a teraz nawet poza granicami naszego województwa. Nie mamy wyznaczonych granic i będziemy tam, gdzie kluby będą otwarte na współpracę. Z partnerstwa płynie wiele korzyści dla młodzieży, między innymi możliwość oglądania I zespołu Śląska na Stadionie Wrocław całkowicie za darmo – kończy legenda WKS-u. 
 
Podstawowe korzyści dla partnerskich klubów Akademii to wymiana doświadczeń, wspólne treningi i wymiana zawodników, możliwość odbycia stażu we wrocławskim zespole, a także organizacja wspólnych przedsięwzięć sportowych. Niewykluczone, że Polonia Nysa przyjedzie do Wrocławia, by rozegrać mecz kontrolny z rezerwami WKS-u. Macierzyste kluby piłkarskie będą miały również finansowy udział w sukcesie piłkarzy, którzy zadebiutują w LOTTO Ekstraklasie. 
 
- Jest to dla nas wielkie wydarzenie. Chcemy uczyć się od najlepszych, a niewątpliwie Śląsk zalicza się do najlepszych zespołów w Polsce - podkreśla Jacek Jaczenia, prezes KS Polonia Nysa. - Będziemy się wzorować na klubie z bardzo dużym doświadczeniem, a budujemy obecnie piramidę młodzieżową. WKS ma już wypracowane system szkoleniowy, z którego my, jako Polonia Nysa, będziemy mogli czerpać. Dzieci i młodzież się do nas garną. W ramach partnerstwa na pewno będziemy częstymi gośćmi we Wrocławiu. Zapraszam również zespoły Śląska do Nysy. Cieszymy się także, że ta współpraca jest poszerzona o szkolenia trenerskie - mówi Jacek Jaczenia, prezes KS Polonia Nysa.
 
Do porozumienia ze Śląskiem Wrocław przystąpiły już:
 
- KS Polonia Nysa
 
- Wojskowy Klub Sportowy „Śląsk”  
 
- Młodzieżowy Klub Sportowy „Parasol” Wrocław  
 
- FC Wrocław Academy  
 
- Kolejowy Klub Sportowy Polonia Wrocław  
 
- Uczniowski Osiedlowy Klub Piłkarski „Silesia” Wrocław-Gaj
 
- Młodzieżowy Klub Piłkarski Wratislavia Wrocław
 
- Fundacja Akademia Piłkarska Wratislavia Wrocław
 
- Wrocławski Klub Piłkarski Odra Wrocław
 
- Klub Sportowy „Błękitni Jerzmanowo” (Wrocław)
 
- Osiedlowy Klub Sportowy „Orzeł Pawłowice Wrocław”
 
- Stowarzyszenie Sportowe Forza Wrocław
 
- Fundacja Olympic Wrocław
 
- Fundacja Piłkarski Świat (Akademia Piłkarska Duda)
 
- Akademicka Szkółka Piłkarska AZS AWF Wrocław
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Karolina Pawłowska

Zobacz również