Wydarzenia

Polonia Wrocław gra ze Śląskiem!

2017-11-16 12:00:00
Do grona klubów współpracujących z Akademią Piłkarską Śląska Wrocław dołączyła Polonia Wrocław, drugi najstarszy klub stolicy Dolnego Śląska.
Misją partnerstwa jest jak najlepszy rozwój młodych zawodników oraz kształtowanie prawidłowych postaw sportowych i społecznych wśród dzieci i młodzieży. Podpisanie umowy partnerskiej nastąpiło w siedzibie Śląska Wrocław w budynku przy ulicy Oporowskiej. Parafowali ją dyrektor Akademii Śląska Tadeusz Pawłowski, prezes Kolejowego Klubu Sportowego Polonia Wrocław Tomasz Malec oraz wiceprezes do spraw piłki nożnej Polonii Wrocław Zbigniew Kowalski. Na spotkaniu obecni byli również Łukasz Czajka i Marek Żytowiecki z Akademii Śląska oraz Krystian Rubajczyk, koordynator grup młodzieżowych Polonii Wrocław. 
 
- Szkolimy dzieci od żaków aż do juniora starszego. Aktualnie w Polonii gra ponad 120 piłkarzy w grupach młodzieżowych. Sześć lat temu zaczynaliśmy znów od podstaw i praktycznie musieliśmy od zera odbudować nasze struktury. Razem z prezesem Malcem i trenerem Turbańskim podjęliśmy się tego zadania i dziś możemy cieszyć się grą naszej młodzieży –  mówi wiceprezes do spraw piłki nożnej Polonii Wrocław Zbigniew Kowalski. –  Jestem zdania, że wszystkie wrocławskie kluby powinny współpracować ze Śląskiem, ponieważ jest wizytówką tego miasta. Chcemy dostarczać piłkarzy do WKS-u, a wiemy, że możemy liczyć na wymianę zawodników. Na pewno na tym skorzystają dwie strony.

 
Zakrojona na szeroką skalę współpraca klubów ze Śląskiem ma dla wrocławskiego środowiska piłkarskiego charakter przełomowy. Śląsk Wrocław, jako największy klub w regionie i przedstawiciel w rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy, stanie się naturalną drogą rozwoju dla najzdolniejszych adeptów futbolu.
 
- Cieszymy się, że kolejne kluby chcą współpracować z nami. To dla nas znak, ze jest to dobry kierunek rozwoju Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław – mówi koordynator do spraw sportu Łukasz Czajka. – Trzeba podkreślić, że ze współpracy korzystają obie strony. Dodatkowo nasi trenerzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z przedstawicielami klubów partnerskich. Wszystko po to, by rozwijać piłkę nożną na Dolnym Śląsku.


 
Autor: Michał Krzymisnki, Fot. Michał Krzyminski

Zobacz również