Wydarzenia

Radio Wrocław: Akademia Śląska i wrocławskie spółki technologiczne

2018-01-04 11:00:00
Zachęcamy do odsłuch ciekawej audycji „Akademia piłkarska Śląska i wrocławskie spółki technologiczne” z udziałem między innymi dyrektora Tadeusza Pawłowskiego.
Gościem Leszka Mordarskiego był m.in. Tadeusz Pawłowski - legenda piłkarskiego Śląska Wrocław. Akademia Piłkarska Śląska Wrocław, w minionym roku, odnotowała wśród wszystkich tego typu szkół w Polsce, największy postęp w każdym roczniku. System szkolenia piłkarskich talentów, przeszedł w ostatnich latach rewolucję. Trenerów wspierają: nauka i najnowocześniejsza technologia.
 
Już na starcie futbolowej edukacji, kilkuletni adept przechodzi skomplikowane testy. Jego przyszły rozwój określają badania DNA, choć trenerskiego wyczucia nic nie zastąpi mówi szef Akademii Śląska Wrocław Tadeusz Pawłowski.
 
- Są testy, które już na początku kariery piłkarskiej pozwalają nam ocenić czy ten zawodnik będzie szybki, jakim będzie dysponował wzrostem, to wszystko jest przecież genetyczne. Na pewno komputer bardzo dużo nam pomaga, ale tego oka nic nie zastąpi.
 
Kiedyś szkoleniowcem, młodych piłkarskich talentów, zostawał najczęściej zawodnik kończący karierę i nie zawsze posiadający uprawnienia do pracy trenerskiej. Dziś, to osoba wykształcona oraz stale podnosząca swoje kwalifikacje. W odwodzie ma technologię, wiedzę, coraz lepszy sprzęt i otwarte drogi do międzynarodowych kontaktów.
 
W programie mówiono jednak nie tylko o rewolucji w piłkarskich akademiach.

 

Cała audycja dostępna TUTAJ

 
Część z dyrektorem Akademii Piłkarskiej Śląska zaczyna się od 31:35.
 
Autor: Radio Wrocław, Fot. Radio Wrocław

Zobacz również