Wydarzenia

Rezerwy grają dalej!

2019-09-18 18:45:00
Śląsk II Wrocław pokonał Orła Pawłowice 3:1 i zagra w 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski! Mimo gola strzelonego przez rywali i gry w dziesiątkę wrocławianie byli w stanie odwrócić losy meczu i awansować do kolejnej rundy.
W spotkaniu z Orłem, Śląsk od początku miał pod górkę. Już w 20. minucie za faul na Macińskim czerwoną kartkę obejrzał Marcin Szpakowski. Co gorsza, już minutę później Pietrzak uderzył z rzutu wolnego i pokonał Bartłomieja Frasika. Mimo gry w dziesiątkę i niekorzystnego wyniku, Trójkolorowi nie mieli zamiaru się poddawać. Jeszcze przed przerwą w 41. minucie bramkę wyrównującą zdobył Grzegorz Kotowicz. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał remis. 

Wraz z upływem czasu piłkarze trenera Piotra Jawnego się rozrkęcali. Aktywny był Sebastian Bergier, który szukał okazji do zdobycia bramki. Udało mu się w 68. minucie, kiedy Kotowicz wykorzystał błąd obrony rywala i po przejęciu piłki odegrał ją do Bergiera, który trafił do siatki. Zaledwie trzy minuty później było już 3:1 dla Trójkolorowych! Tym razem w rolę egzekutora wcielił się Kotowicz i zapewnił Śląskowi awans do kolejnej rundy. 

Orzeł Pawłowice - Śląsk II Wrocław 1:3 (1:1)

Bramki:
1:0 - 21' Pietrzak
1:1 - 41' Kotowicz
1:2 - 68' Bergier
1:3 - 71' Kotowicz

Żółte kartki: Różycki, Pietrzak

Czerwone kartki: Szpakowski

Orzeł: Krupa - Koval, Pietrzak, Różycki (78. Krzysiak), Piech, Pyrka, Maciński (46. Szymkowiak), Kozlynets (63. Majchrzak), Caliński, Marzec (70. Skrzypczak), Wyglądacz (72' Lazarowicz)

Śląsk II: Frasik - Izydorczyk (80. Szmigiel), Sobczak, Łazarowicz, Kucharczyk, Caliński, Szpakowski, Sztylka, Młynarczyk (78. Trochanowski), Kotowicz (85. Fediuk), Bergier (89. Bąk)
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również