Wydarzenia

Rezerwy już w półfinale!

2019-03-02 14:00:00
Śląsk II Wrocław melduje się w półfinale okręgowego Pucharu Polski! W ćwierćfinale zespół trenera Jawnego po bramkach Kazimierowicza i Łazarowicza wygrał z Orłem Marszowice 2:1 (1:0).
Orzeł wysoko zawiesił poprzeczkę Trójkolorowym, potwierdzając tym samym, że nie przez przypadek znalazł się gronie ćwierćfinalistów okręgowego Pucharu Polski. W lidze radzi sobie równie dobrze, będąc na drugim miejscu w IV grupie wrocławskiej A klasy. 
 
Rezerwy WKS-u od samego początku konsekwentnie dążyły do zdobycia bramki, ale jak się później okazało, kluczem do zwycięstwa były stałe fragmenty gry. Obie bramki Śląska, Kazmierowicza w 35. minucie oraz Łazarowicza w 54. minucie, padły bowiem po rzutach wolnych i sporym zamieszaniu w polu karnym rywala. W międzyczasie Orzeł zdołał doporwadzić do remisu, ale wynik 1:1 utrzymał się tylko przez dwie minuty. Ostatecznie po niełatwiej przeprawie wrocławianie wygrali 2:1 i zakwalifikowali się do kolejnej rundy Pucharu Polski.
 
Cieszy również powrót do gry po poważnych kontuzjach Mikołaja Kotfasa i Patryka Obiały. Dodatkowo w seniorskiej drużynie Śląska zadebiutowali bramkarze Michał Mocarski oraz Gracjan Korytkowski. Niestety Michał Bartkowiak nie dokończył spotkania, opuszczając boisko z urazem. 
 
Orzeł Marszowice - Śląsk II Wrocław 1:2 (0:1)

Bramki:
0:1 Kazimierowicz 35'
1:2 Łazarowicz 54'
 
Śląsk: Mocarski (46' Korytkowski) - Łazarowicz, Sobczak, Caliński, Kucharczyk, Kierkiewicz (55' Izydorczyk), Kazimierowicz, Kotfas (70' Obiała), Sztylka (55' Bartkowiak - 83' Kotowicz), Scalet, Młynarczyk.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również