Wydarzenia

Spotkanie z klasami pod patronatem Śląska

2018-12-01 17:00:00
W sercu WKS-u przy ulicy Oporowskiej 62 spotkaliśmy się z uczniami klas pod patronatem Śląska Wrocław. Na spotkaniu obecni byli również rodzice, którzy zapoznali się ze szczegółowym planem rozwoju ważnego dla klubu projektu. Dzieci wróciły do domów z uśmiechami, co jest najlepszym podsumowaniem wspólnego wieczoru.
Na wszystkich gości w budynku klubowym czekali dyrektor akademii Tomasz Horwat oraz koordynator projektu Krystian Rubajczyk. Gospodarze spotkania przedstawili założenia oraz ścieżkę rozwoju klas pod patronatem Śląska i odpowiedzieli na wszystkie pytania rodziców. Uczniowie ponadto wzięli udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej, a na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali bilety na mecz Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk.
 
- Nas przede wszystkim cieszy bardzo duże zainteresowanie tym spotkaniem. Chcemy już wśród najmłodszych dzieci zaszczepić wartości Śląska Wrocław, które sprowadzają się do regularnej aktywności fizycznej, prowadzenia zdrowego trybu życia, szanowania zasad Fair Play, czy wychowywania wartościowych ludzi - mówi dyrektor akademii Śląska Tomasz Horwat. - Niekoniecznie ukierunkowujemy rozwój na piłkę nożną, bardziej zależy na tym, by dzieci korzystały ze zwiększonej ilości zajęć wychowania fizycznego, co ma wpływać na ich rozwój sportowy. Oczywiście w dalszym etapie najzdolniejsi zostaną zaproszeni do naszych zespołów, ale nie jest to najważniejszy cel projektu. Mamy również nadzieję, że wszyscy zaangażowani w ten projekt czują się częścią Śląska Wrocław i będą jego kibicami - dodaje Tomasz Horwat.

 
Inicjatywa utworzenia klas pod patronatem Śląska Wrocław była możliwa dzięki współpracy z Departamentem Edukacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. Pierwszego września klasy o profilach sportowych zafunkcjonowały w czterech wrocławskich szkołach: Szkole Podstawowej nr 33, Szkole Podstawowej nr 10, Szkole Podstawowej nr 17 oraz Szkole Podstawowej nr 45.
 
- Za nami bardzo fajne spotkanie, podczas którego staraliśmy się wyjaśnić wszystkie wątpliwości i odpowiedzieć na każde pytanie rodziców. Oddźwięk jest bardzo pozytywny, co jest dla nas sygnałem, że musimy regularnie organizować takie spotkania - komentuje koordynator projektu Krystian Rubajczyk. - Mamy nadzieję, że poprzez zapraszanie uczniów na legendarny stadion Śląska przy Oporowskiej zintegrujemy młodych wrocławian z klubem. Wszyscy dążymy do tego, by kolejny wrocławianin zagrał na Stadionie Wrocław w barwach WKS-u - kończy koordynator.
 
Wszystkim uczestnikom spotkania dziękujemy za przybycie.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również