Wydarzenia

Sztylka: Mam mocny zespół

2017-08-04 08:00:00
W nadchodzący weekend rozgrywki w zachodniej grupie Centralnej Ligi Juniorów zainaugurują juniorzy starsi Śląska Wrocław. – Nie ulega wątpliwości, że mam zespół, do którego wszyscy mamy bardzo duże oczekiwania. Musimy stanąć na wysokości zadania – mówi trener juniorów Dariusz Sztylka przed rozpoczęciem sezonu.
Dla trenera Sztylki nowy sezon oznacza nowe wyzwania. Legenda WKS-u poprowadzi juniorów starszych w Centralnej Lidze Juniorów, która jest sztandarową drużyną Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. – Nie ulega wątpliwości, że jest to zespół, do którego wszyscy mamy bardzo duże oczekiwania. W kadrze jest wielu zdolnych zawodników, ale pamiętajmy, że jesteśmy dopiero na etapie budowy drużyny. Na ten moment kadra nie jest jeszcze skompletowana i sądzę, że jeszcze trochę czasu potrzeba, by chłopaki zaczęli ze sobą dobrze współpracować – ocenia szkoleniowiec.– My, jako sztab, jesteśmy odpowiedzialni za to, żeby wszystko funkcjonowało tak, jak powinno. Jestem jednak przekonany, że mam mocny zespół.
 
W przerwie między sezonami nastąpiło sporo roszad w zespole, ale summa summarum sztab szkoleniowy jest zadowolony z aktualnego stanu. – Cieszę się, że wszystkim zależy na tym, by juniorzy starsi byli jak najmocniejszym zespołem. Razem z dyrektorem Akademii i koordynatorami robimy wszystko, by kadra była silna i licząca się w naszej lidze. Aktualnie jesteśmy bliscy pozyskania trzech piłkarzy z Bałtyku Gdynia, którzy według mnie będą bardzo dużymi wzmocnieniami. Liczymy również, że uda nam się zatrzymać Sebastiana Bergiera, który ma ofertę z włoskiej Serie A. Nie ukrywam, że bardzo na niego liczymy. Widać, że ma łatwość zdobywania bramek, a to dla nas bardzo ważne. Ponadto pozyskaliśmy czterech wyróżniających się zawodników z FC Wrocław Academy. Do tego doszedł między innymi Adrian Łakomski z Wojskowego Klubu Sportowego "ŚLĄSK", czy Maks Fryczkowski, który przyszedł do nas z Jagiellonii.
 
Juniorzy starsi mają za sobą solidny okres przygotowawczy, w którym między innymi spędzili tydzień na obozie w Cieszynie. – To był bardzo dobrze wykorzystany czas – komentyje trener. – Sztab Akademii robi dużo, żebyśmy mieli komfortowe warunki treningowe. Udało nam się też wyjechać na obóz, więc jestem zadowolony. Przed sezonem rozegraliśmy kilka sparingów z wymagającymi rywalami, które były dobrym przetarciem przed startem sezonu. Mam nadzieję, że to zaprocentuje.
 
W następnym sezonie nastąpi rewolucja w Centralnej Lidze Juniorów. Dwie grupy zostaną połączone w jedną, która zasięgiem obejmie cały kraj. Po sześć drużyn z każdej grupy uzyska awans do centralnej ligi. Grono uzupełnią czterej beniaminkowie. - Naszym celem jest awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Z naszej grupy awansuje do niej sześć drużyn i w tym gronie chcemy się znaleźć. Cel jest jasno postawiony, dlatego mocno pracowaliśmy w okresie przygotowawczym. Ważne, żeby już od początku prezentować wysoką formę. Ten sezon na pewno nie będzie łatwy. Potrzebujemy regularności wygrywania, by w przyszłym roku rywalizować z najlepszymi drużynami w Polsce – tłumaczy Dariusz Sztylka. 
 
Juniorzy starsi Śląska Wrocław w 1. kolejce na wyjeździe zmierzą się z Chrobrym Głogów. Mecz zaplanowano na sobotę, 5 sierpnia na godzinę 11.
 
Kadra juniorów starszych (blisko dołączenia do zespołu jest jeszcze kilku zawodników): 
 
1. Adrian Mynarski 1999
2. Wiktor Malinowski 2000
3. Sebastian Golak 1999
4. Radosław Ryl 1999
5. Daniel Golus 2000
6. Grzegorz Aftowicz 2000
7. Jacek Lengyel 1999
8. Kamil Sosna 1999
9. Łukasz Sztylka 1999
10. Bartosz Boruń 2000
11. Krystian Pasternak 1999
12. Michał Kuriata 1999
13. Szymon Lewkot 1999
14. Kacper Izydorczyk 1999
15. Grzegorz Kotowicz 1999
16. Szymon Kuśnierz 1999
17. Maks Fryczkowski 1999
18. Sebastian Bergier 1999
19. Dawid  Musiał   2000
20. Kacper  Korkosz  2000
21. Adrian Łakomski 1999 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krytstyna Pączkowska

Zobacz również