Wydarzenia

Tomasz Kosztowniak nowym trenerem zespołu U13

2019-10-15 14:30:00
Były zawodnik Śląska Wrocław, Tomasz Kosztowniak, został nowym trenerem zespołu U13. Zastąpi Kamila Domagalskiego, który z przyczyn prywatnych odchodzi z wrocławskiego klubu.
Tomasz Kosztowniak występował w barwach WKS-u w latach 1993-1995 i 2003-2006. Rozegrał łącznie 75 spotkań, zdobywając 23 bramki. W 1993 roku sięgnął z reprezentacją Polski U16 po młodzieżowe mistrzostwo Europy.
 
- Cieszę się, że do akademii dołączył kolejny trener, który w przeszłości związany był ze Śląskiem jako piłkarz. Choć jest na początku swojej trenerskiej drogi, to sądzę, że będzie potrafił przekazać młodym zawodnikom wiele cennych, praktycznych uwag, a w tej grupie wiekowej jest to bardzo ważne. Wiążemy z Tomkiem duże nadzieje i życzymy mu powodzenia - mówi Tadeusz Pawłowski, dyrektor Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław.
 
Nowy członek sztabu szkoleniowego akademii przejmie obowiązki trenera zespołu U13, które do tej pory pełnił Kamil Domagalski. - Cieszę się, że po tylu latach mogę wrócić do Śląska w roli trenera. Praca w tak wielkim klubie będzie dla mnie wyzwaniem, ale myślę, że jestem w stanie temu podołać. Chciałbym, aby jak najwięcej chłopców znalazło się w przyszłości w pierwszym zespole WKS-u - komentuje Tomasz Kosztowniak. 
 
Tomek, witamy na pokładzie i życzmy samych sukcesów! Jednocześnie dziękujemy Kamilowi Domagalskiemu za fantastyczną pracę, którą wykonał w akademii. 
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również