Wydarzenia

Trener Hetel podpatrywał Dinamo Zagrzeb

2017-08-29 15:00:00
Michał Hetel, drugi trener juniorów starszych oraz zespołu U14, przez tydzień przebywał na stażu w Dinamie Zagrzeb i podpatrywał jak funkcjonuje jedna z najlepszych akademii piłkarskich w Europie.
Dinamo to prawdziwa kopalnia talentów. Na szerokie wody wypłynęły stąd takie postacie jak Luka Modrić, Alen Halilović czy Mateo Kovacić, a pierwszą drużynę w połowie tworzą wychowankowie.
 
- To był bardzo intensywny czas. Przez siedem dni przyglądałem się treningom drugiej drużyny, zespołów U19 i U17, a także młodszych kategorii – mówi Michał Hetel, asystent Dariusza Sztyli, który w Śląsku Wrocław należy do sztab szkoleniowego juniorów starszych, występujących w Centralnej Lidze Juniorów. - Udało mi się również wyjść na mecz I drużyny z Hajdukiem Split.

 
Celem pobytu w Zagrzebiu było zebranie doświadczeń, które będzie można przełożyć na jeszcze lepsze funkcjonowanie Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław.

– Najważniejszą rzeczą, która rzuciła się w oczy, jest przywiązanie do szczegółów, które w ogólnym rozrachunku decydują o wyniku sportowym – zaznacza trener. – Wyjazd z całą pewnością mogę zaliczyć do udanych. Zebrałem wiele spostrzeżeń, które wykorzystamy do poprawy naszej pracy. Uważam, że idziemy w dobrym kierunku i nie mamy się czego wstydzić. Potrzebny jest jednak czas, żeby to Akademia Śląska Wrocław wychowywała coraz to więcej dobrych piłkarzy.

 
Na zakończenie stażu nasz wysłannik wziął udział w prestiżowym memoriale legendy Dinama, Mladena Ramljaka, który odbył się na obiektach Dinama.

– W turnieju mierzyły się drużyny do lat dziewiętnastu, m.in Real Madryt, Feyenoord Rotterdam czy Austria Wiedeń. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie i cieszę się, że mogłem w nich uczestniczyć. Mogłem zaobserwować różne style i sposoby gry zespołów z topowych akademii, a to dla nas to bardzo cenne doświadczenie - kończy trener Hetel.
 
Akademia Piłkarska Śląska Wrocław zdecydowanie stawia na stały rozwój. Był to już kolejny staż trenerski w topowej europejskiej akademii. Wcześniej podobny doświadczenie zebrali Michał Polczyk (trener przygotowania motorycznego), Kamil Domagalski (trener grupy U-12) i Krzysztof Franczak (trener grupy U9 i U15). 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Michał Hetel

Zobacz również