Wydarzenia

U10: Dwie stolice, jeden puchar

2018-10-24 12:00:00
Zespół U10 trenerów Franczaka i Chowańskiego po raz kolejny świetnie reprezentował zielono-biało-czerwone barwy. W miniony weekend nasi piłkarze wzięli udział w dwóch turniejach, w których pokazali się z bardzo dobrej strony.
Część zawodników pojechała do Berlina, gdzie mieli okazję zmierzyć się z takimi drużynami jak Hartha Berlin, Pogoń Szczecin, czy RB Lipsk. Łącznie w zawodach wzięło udział 12 zespołów z Niemiec, Austrii i Polski. 
 
Trójkolorowi rozegrali 11 spotkań i ostatecznie uplasowali się na 5. miejscu. Wyniki:

 
W Berlinie zagrali: Litwin, Kołakowski, Szczepański, Bociański, Baranowski, Stellmach, Drapiński, Kanak, Chwiałkowski, Rosiński, Fitowski.
 
Jeszcze lepiej poszło naszej drużynie w stolicy Polski, gdzie Śląsk wziął udział w jednym z największych turniejów w Polsce organizowanych dla kategorii wiekowej U10.
Występ w zawodach poprzedził piątkowy sparing z Escolą Varsovia Barcelona. Mecz trwał 2 razy 30 minut i wrocławianie wygrali go 4:2 (bramki: 2x Pękalski, Siutak, Kędra).
 
Sobota i niedziela to już zmagania turniejowe, w których bezkonkurencyjny okazał się WKS. Zespół prowadzony przez trenera Franczaka wygrał wszystkie spotkania, pewnie wygrywając turniej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego na 100-lecie Niepodległości. Doatkowo najlepszym zawodnikiem turnieju został nasz zawodnik Dominik Kleczewski.

Skład: Pytlak, Kleczewski, Pękalski, Kędra, Kadej, Gierko, Bremer, Błaszczyk, Duda, Stój, Siuta
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również