Wydarzenia

U10: Pokazali moc!

2018-04-05 14:00:00
Zespół U10 Macieja Stasiuka wziął udział w międzynarodowym turnieju w belgijskim Koksijde. Bardzo dobra gra wrocławian zaowocowała końcowym III miejscem! W pokonanym polu m.in. KRC Genk, FC Burnley, Willem II Tilburg, KV Mechelen, Lokeren, KAA Gent, Beroe Stara Zagora!
Trójkolorowi spędzili w Belgii kilka dni na przełomie marca i kwietnia, a zagraniczny obóz rozpoczęli od zwiedzenie okolicy i odpoczynku na plaży. Nad wszystkim czuwała agencja Pro-Turnieje, główny organizator wyjazdu. Zawodnikom udało się również rozegrać kilka meczów sparingowych z lokalnymi klubami, które miały przygotować zespół trenera Stasiuka do turnieju głównego. W międzyczasie drużyna odwiedziła również Jarmark Wielkanocny, gdyż tegoroczne święta spędziła poza domem. 

 
Zmagania w belgijskim turnieju Easter Cup nasza Akademia zaczęła bardzo dobrze. Wyniki grupowe:
 
Śląsk Wrocław – Cercle Brugge 2:0
Śląsk Wrocław – Lokeren 2:0
Śląsk Wrocław – KRC Harelbeke 3:0
Śląsk Wrocław – tandard Liege 2:3
 
Śląsk w świetnym stylu wygrał swoją grupę, dzięki czemu na drugi dzień walczył o czołowe lokaty międzynarodowego turnieju. 

 
Wyniki grupy mistrzowskiej:
 
Śląsk Wrocław – Lokeren 3:1
Śląsk Wrocław – KVK Westhoek 2:0
Śląsk Wrocław – KRC Harelbeke 5:2
Śląsk Wrocław – Anderlecht 2:2
 
Stawką meczu z Anderlechtem był finał turnieju w Koksijde. Śląsk prowadził już 2:0, niestety Belgowie pokazali, że siedem wcześniejszych zwycięstw nie było dziełem przypadku i zdołali doprowadzić do remisu. Stosunkiem bramek do finału awansował Anderlecht. Śląsk z kolei musiał zadowolić się meczem o 3 miejsce z belgijskim KRC Genk, które pokonało angielskie FC Burnley.
Ostatecznie zawody wygrał Anderlecht Bruksela, przed Standardem Liege.
 
Mecz o 3 miejsce:
 
Śląsk Wrocław – KRC Genk 2:2 (k. 2:1) 
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Pro-Turnieje

Zobacz również