Wydarzenia

U11: Grali ze starszymi

2018-03-14 13:00:00
Drużyna U11 trenera Blecharza wzięła udział w turnieju dla o rok starszych piłkarzy. Efekt? Ambitna postawa i ostatecznie II miejsce.
Zawody Spring Cup dla zespołów U12 odbyły się w Nowej Rudzie, a organizatorem był klub FC Wrocław Academy. Turniej zgromadził na starcie lokalne drużyny, takie jak Polonia Świdnica i Nysa Kłodzko, ale także z poza województwa: Stal Mielec, czy Polonia Nysa. - Przygotowując się do gry w lidze młodzika, założyliśmy sobie na wiosnę rywalizację ze starszymi drużynami w grach 9-osobowych – tłumaczy grę swojego zespołu w turnieju dla starszego rocznika trener Śląska U11 Mariusz Blecharz.
 
Śląsk ostatecznie zajął II miejsce, przegrywając w całym turnieju tylko ze triumfatorem Polonią Świdnica. Warto zaznaczyć, że Trójkolorowi zagrali bardzo dobrze. - Postawa naszych chłopców pozwala stwierdzić, że obraliśmy właściwą drogę, ponieważ w aspektach stricte piłkarskich zdecydowanie dominowaliśmy nad przeciwnikami – relacjonuje trener Blecharz. – Trzy z czterech straconych bramek padły po stałych fragmentach. Na wyróżnienie zapracował nasz kapitan, ale według opinii organizatorów i mojej osobistej można by wskazać jeszcze kilku zawodników naszej drużyny – zaznacza opiekun Śląska U11.
 
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Dorian Markowski.
 
Mecze grupowe:
Śląsk Wrocław - Polonia Nysa 4:0
Śląsk Wrocław - Nysa Kłodzko 4:0
Śląsk Wrocław - FC Wrocław Academy 4:1
Śląsk Wrocław - Polonia Świdnica 0:1
 
Runda Finałowa:
Śląsk Wrocław - Polonia Trzebnica 4:1
Śląsk Wrocław - WKS Śląsk Wrocław 1:1
Śląsk Wrocław - Polonia Świdnica 1:1
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również