Wydarzenia

U11: Zostawili po sobie dobre wrażenie

2019-02-19 13:00:00
Zespół U11 trenera Stasiuka znalazł się w gronie czterech najlepszych drużyn II edycji Turnieju o Puchar Prezesa PZPN. Postawa piłkarzy Śląska była świetną reklamą akademii!
Drużyna U11 Śląska awansowała do finałów krajowych dzięki wygraniu eliminacji wojewódzkich. W stawce lepsi byli między innymi od Zagłębia Lubin, czy Olympicu Wrocław.

Finały odbyły się w Warszawie, a WKS już w fazie grupowej pokazał duże aspiracje, wychodząc z pierwszego miejsca do fazy pucharowej. Niestety w półfinale, mimo ogromniej przewagi, zespół trenera Stasiuka musiał uznać wyższość Stomila Olsztyn, kończąc ostatecznie turniej w gronie czterech najlepszych drużyn.

 
- Wygrywania zaczyna się od momentu, kiedy zdasz sobie sprawę, że z każdym możesz wygrać, ale i przegrać. Przede wszystkim naszym celem nie jest zwycięstwo za wszelką cenę. Każdy z moich chłopców zagrał, każdy czuł się ważny i każdy wie, że musi pracować, ale jednocześnie też wiedzą, że stanowią silną grupę. Nasi zawodnicy usłyszeli sporo komplementów pod swoim adresem i to z pewnością było dla nich miłe - komentuje trener Stasiuk.
 
W ramach doceniania postawy chłopców, cały zespół został zaproszony na mecz pierwszej reprezentacji Polski. W zawodach wygrała AP Reissa Poznań, pokonując w finale AS Stomil Olsztyn 3:1.

Autor: Michał Krzyminski, Fot. Śląsk Wrocław, Łączy Nas Piłka

Zobacz również