Wydarzenia

U12: IV miejsce w Rem Marco Cup

2018-09-10 13:30:00
Zespół U12 trenera Blecharza w weekend wybrał się do Bydgoszczy, gdzie wziął udział w mocnym turnieju Rem Marco Cup. Zawody na starcie zgromadziły najsilniejsze zespoły w Polsce, co gwarantowało wysoki poziom sportowy.
Śląsk bronił tytułu sprzed roku i bardzo dobrze rozpoczął pierwszy dzień turnieju, wygrywając wszytkie spotkania. Ostatecznie z kompletem zwycięstw zameldował się w fazie pucharowej. 
 
Wyniki grupowe:
 
Pogoń Szczecin- Śląsk Wrocław 0:1
Śląsk Wrocław - Talent Warszawa 4:0
Champion Warszawa - Śląsk Wrocław 0:1
Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk2:0
Śląsk Wrocław - Gwiazda Bydgoszcz 7:1
Dunajec Nowy Sącz - Śląsk Wrocław 0:2
 
W fazie pucharowej Śląsk zatrzymał się dopiero w pófinale, gdzie musiał uznać wyższość Jagiellonii Białystok. WKS mimo przewagi przegrał 0:1 i w meczu o III miejsce zmierzył się z Zagłębiem Lubin. W derbach po serii rzutów karnych wygrali Miedziowi. 

Najlepszym zawodnikiem drużyny został Patryk Skrzypczyński.

- Mimo czwartego miejsca i większych ambicji uważam, że zagraliśmy dobre zawody. Świadczy o tym choćby bilans bramek: 20 zdobytych i tylko 2 stracone z gry - mówi trener Śląska U12 Mariusz Blecharz. - W każdym meczu potrafiliśmy zdominować rywala, ale również nie ustrzegliśmy się błędów. Podsumowując, za nami dużo dobrej gry, a zwycięzcom gratulujemy. 
 
Faza pucharowa
 
1/8
Fase Szczecin - Śląsk Wrocław 0:2

1/4
Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 0:0 (k. 1:2)

1/2
Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 1:0

O III miejsce
Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław 0:0 (k. 3:1)
 
Nasi piłkarze symbolicznym zdjęciem wsparli Damiana Sokołowskiego, który nie mógł zagrać z drużyną z powodu kontuzji. Sokół, wracaj do zdrowia!
 
Kadra: Kluba, Czarnota, Markowski, Skrzypczyński, Baran, Gerstenstein, Falkowski, Madej, Kwieciński, Cyrek, Samołyk, Słowiński, Cesarz, Pawlik, Mirga, Zabrzeski.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Śląsk Wrocław

Zobacz również