Wydarzenia

U14 i U15: Ze wschodu z medalami!

2018-08-10 10:00:00
Zespoły U15 Krzysztofa Wołczka i U14 Przemysława Bednarka bardzo dobrze zaprezentowały się w międzynarodowym turnieju GALICJA CUP we Lwowie, przywożąc do Wrocławia złote i srebrne medale. Piłkarze Śląska ponadto zostali nagrodzeni indywidualnymi wyróżnieniami.
Silnie obsadzony ukraiński turniej zgromadził na starcie solidne drużyny z Ukrainy, Słowacji, Białorusi, Litwy, Estonii i oczywiście Polski. Nasze zespoły na tle międzynarodowej stawki wypadły bardzo dobrze, co było również doskonałą okazją do skonfrontowania poziomu sporotwego naszych ekip.
 
Drużyna U15 trenera Krzysztofa Wołczka przywiozła do Wrocławia srebrne medale, ustępując jedynie mistrzowi Estonii w tej kategorii wiekowej - zespołowi Kalev Tallin. W turnieju wzięło udział osiem zespołów. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Marcin Bartoń, piłkarz naszej akademii.Jeszcze lepiej zaprezentowali się młodsi piłkarze WKS-u. Nasz zespół U14 trenera Bednarka okazał się najlepszy z grona 12 drużyn w roczniku 2005, wygrywając we wszystkich siedmiu spotkaniach. W grupie finałowej nasz zespół pokonał 1:0 Karpaty Lwów oraz zwyciężył 3:0 z BATE Borysov. Dodatkowo królem strzelców turnieju został nasz zawodnik Aleksander Wołczek. Warto nadmienić, że był to debiut trenera Bednarka w zielono-biało-czerwonych barwach. Gratulujemy!
 
Zespoły U14 i U15 tym samym rozpoczęły okres przygotowawczy do zbliżającego się sezonu, w którym zaplanowany jest między innymi tygodniowy obóz.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również