Wydarzenia

U15: Śląsk wygrał z Liverpoolem i Herthą!

2018-11-07 19:00:00
Zespół U15 trenerów Wołczka i Piekielnego ma za sobą silnie obsadzony turniej w czeskiej Ostrawie, w którym pokonali między innymi słynny Liverpool. Śląsk w konfrontacji z topowymi drużynami zaprezentował się bardzo dobrze. Ponadto wszyscy uczestnicy turnieju po zakończeniu rywalizacji udali się do Oświęcimia, by odwiedzić byłe tereny nazistowskiego zespołu obozów koncentracyjnych Auschwitz-Birkenau.
Turniej Czterech Ziem w czeskiej Ostrawie zgromadził cztery zespoły reprezentujące różne kraje; Herthę Berlin, Liverpool FC, Banik Ostrawa i Śląsk Wrocław. Grano systemem każdy z każdym, a spotkanie trwało 40 minut. Same zawody stały na bardzo wysokim poziomie.
 
Wrocławianie rozpoczęli rywalizację od porażki z gospodarzem zawodów Banikiem, który jak się później okazało, był bezkonkurencyjny, wygrywając wszystkie swoje mecze. W kolejnych starciach WKS jednak prezentował się już tylko lepiej.
 
Kolejnym meczem Śląska była konfrontacja ze słynnym Liverpoolem. Trójkolorowi mieli przewagę w grze i zasłużenie wygrali 1:0. Bramkę zdobył Michalski, który wykorzystał rzut karny po faulu na Bartoniu.
 


W ostatnim spotkaniu zespół duetu Wołczek i Piekielny zmierzył się z Herthą Berlin. Spotkanie stało na wysokim poziomie i było dość wyrównane. Śląsk jednak wykazał się determinacją i przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Bramkę zdobył Marcin Bartoń, któremu asystował Kurowski.
 
Końcowa klasyfikacja:

1. Banik Ostrawa
2. Śląsk Wrocław
3. Liverpool FC.
4. Hertha BSC

- Za nami bardzo dużo dobrego grania i jestem bardzo zadowolony z postawy wszystkich moich zawodników. W pierwszym meczu ulegliśmy Banikowi 0:3, choć niedawno w Zakopanem to my byliśmy górą w bezpośrednim spotkaniu. Następnie jednak wygraliśmy z Liverpoolem i Herthą Berlin, a wspomniane drużyny przyjechały najmocniejszymi składami. W meczu z Anglikami byliśmy lepsi, kreowaliśmy grę, natomiast z Herthą po wyrównanym boju to my wbiliśmy bramkę i wygraliśmy - relacjonuje Krzysztof Wołczek, trener zespołu Śląska. - To też sygnał dla nas, że idziemy w dobrym kierunku. W kategorii wiekowej U15 rywalizujemy i wygrywamy z topowymi akademiami i to na pewno cieszy.
 
Wszyscy uczestnicy turnieju po zakończeniu rywalizacji udali się do Oświęcimia, by odwiedzić byłe tereny nazistowskiego zespołu obozów koncentracyjnych. Na miejscu piłkarze pod Ścianą Śmierci złożyli symboliczne kwiaty i wieniec, ku czci wszystkich ofiar obozu Auschwitz-Birkenau.
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Tomasz Wiśniewski, Śląsk Wrocław

Zobacz również