Wydarzenia

U15: Solidny występ w turnieju BellSport Cup

2018-10-25 11:00:00
Zespół U15 trenerów Wołczka i Piekielnego w miniony weekend wziął udział w międzynarodowym turnieju BellSport Cup w Zakopanem. Piłkarze Śląska zajęli 5. miejscu, a przy odrobinie szczęście znaleźliby się na podium.
Cały turniej trwał trzy dni, a na starcie zgromadził osiemnaście zespołów z jedenastu krajów. Poniżej prezentujemy wszystkich uczestników. 

 
Śląsk Wrocław już w fazie grupowej chwalony był za styl gry i dość pewnie z drugiego miejsca zameldował się w kolejnej rundzie. Pozycja wicelidera dała wrocławianom możliwość walki o najwyższe miejsca. WKS trafił do grupy "Liga Mistrzów", gdzie Polskę reprezentowała jeszcze Pogoń Szczecin. Grono uzupełnili amerykańskie Chicago Fire, bułgarskie Beroe Stara Zagora, francuskie Olympique Marsylia i fińksie VJS Vantaa.
 
Cały turniej wygrali goście z Ameryki, którzy w przekroju całego turnieju nie stracili ani jednej bramki. O decydującym układzie końcowej klasyfikacji decydowały ostatnie spotkania. WKS zremisował z Olympique Marsylia i zabrakło mu tym samym dwóch punktów do 2. miejsca. Ostatecznie Śląsk uplasował się na 5. miejscu. 

 
Nie zmienia to faktu, że za Trójkolorowymi trzy dni gry na najwyższym poziomie i świetna możliwość skonfrontowania umiejętności z klasowymi drużynami.  Oto skrót spotkania Śląska z Francuzami. 

 
 
Autor: Michał Krzyminski

Zobacz również