Wydarzenia

U16: Rewanż na Zagłębiu

2018-05-11 18:00:00
Zespół U16 Grzegorza Muzyki po bramce Dominika Basińskiego pokonał w Lubinie Zagłębie 1:0, biorąc jednocześnie rewanż za porażkę w pierwszej rundzie.
Spotkania derbowe zawsze niosą ze sobą sporo emocji. Nie inaczej było tym razem, gdyż obie strony grały z dużym zaangażowaniem. W pierwszej połowie wrocławianie byli bliscy wyjścia na prowadzenie, ale przed utratą bramki Miedziowych uratował słupek. Rywale również stwarzali zagrożenie. Na pochwałę zasługuje nasz bramkarz Gracjan Korytkowski, który nie dał się pokonać w sytuacji sam na sam. 
 
Po zmianie stron Śląsk miał przewagę i potwierdził to bramką zdobytą z rzutu karnego. Z jedenastu metrów nie pomylił się Dominik Basiński. Gospodarze starali się odrobić straty, ale zespół trenera Muzyki grał mądrze, nie dopuszczając do groźnych sytuacji. Ostatecznie Śląsk U16 wywiózł komplet punktów z Lubina. 
 

Dolnośląska Liga Juniorów Młodszych


Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław  0:1
Bramka: Basiński
 
Skład: Korytkowski - R.Bąk, Olczak, Łada, Turkowyd, Trochanowski, Piątek, Mamis, Głowieńkowski, Fediuk, Basiński oraz Chrobot, Petyniak, Wędzikowski, Polak, Marut, Klimek.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również