Wydarzenia

U17 i U15: Zgodnie po zwycięstwie

2018-03-18 18:00:00
Nasze zespoły juniorskie świetnie rozpoczęły sezon w centralnych rozgrywkach. Ten weekend to kolejne zwycięstwa Trójkolorowych!

U17

 
Drużyna U17 trenera Pietraszewskiego zmierzyła się na wyjeździe ze Stadionem Śląskim Chorzów.  Spotkanie było dość wyrównane, ale to Śląsk dzięki bramkom Paluszka zdołał wypracować sobie dwubramkową przewagę.
 
Gdy wydawało się, że WKS miał mecz pod kontrolą, rywale zdołali zdobyć gola kontaktowego. Ponadto w 60. minucie nasz zawodnik Jakub Jarzębowski musiał opuścić boisko, gdyż zobaczył drugą żółtą kartkę, co według obserwatorów meczu było błędną decyzją sędziego. Trójkolorowi musieli radzić sobie w dziesiątkę i robili to bardzo dobrze. Po kontrze zdołali podwyższyć prowadzenie na 3:1, a bramką popisał się Dawid Bąk. 
 
Stadion zdołał jeszcze raz odpowiedzieć, ustalając wynik spotkania na 2:3. Śląsk po dwóch kolejkach ma na koncie dwa zwycięstwa i jest liderem CLJ U17. Niestety nie wszystkie spotkania zostały rozegrane z powodu złych warunków pogodowych.
 
- Był to bardzo dobry mecz pod kątem szkoleniowym. Musieliśmy odpowiednio reagować na wydarzenia boiskowe i zmieniać taktykę – relacjonuje trener Pietraszewski. - Świetnie radziliśmy sobie w grze w osłabieniu, co jest dla mnie dobrą informacją. Kontrowersyjna momentami była praca głównego sędziego, ale na szczęście nie wpłynęło to znacząco na wynik. Wygrywamy na bardzo trudnym terenie i z tego jesteśmy zadowoleni – dodaje.
 
 
Stadion Śląskim Chorzów - Śląsk Wrocław 2:3 ( 0:2)
Bramki: A. Paluszek 17’, 31’, Dawid Bąk 70’ 
Czerwona kartka: Jarzębowski 60’
 
Śląsk: Korytkowski - Bończo-Pióro, Paluszek, Łokietek, Wypart, Szymański, Szpakowski, Jarzębowski, Poniedziałek, Samiec-Talar, Basiński.
 
Grali również: Buksa, Dawid Bąk, Gadecki, Modrzejewski
 

U15

 
Zespół U15 trenera Franczaka wygrał 1:0 z TS Podbeskidziem Bielsko-Biała w ramach 2. kolejki CLJ U15.
 
W Bielsku Trójkolorowych przywitały trudne warunki, gdyż sztuczna nawierzchnia mimo że była odśnieżona, to w niektórych miejscach była oblodzona. To wpływało momentami na poziom spotkania, ale na szczęście odbyło się ono według planu.
 
Śląsk od początku narzucił swoje warunki gry. Wrocławianie kontrolowali wydarzenia boiskowe, czego konsekwencją była bramka Michalskiego pod koniec pierwszej połowy. 
 
WKS dominował, ale w końcowej fazie meczu niepotrzebnie wkradł się chaos i przeciwnicy byli blisko wyrównania. Trójkolorowi jednak zdołali utrzymać prowadzenie i wygrali 1:0.
 
Cieszy zwycięstwo na wyjeździe z wymagającym rywalem. Niestety nie wszystkie spotkania zostały rozegrane z powodu złych warunków pogodowych.
 
TS Podbeskidzie Bielsko-Biała – Śląsk Wrocław 0:1
Bramka: Michalski.
 
Skład: Gasztyk, Maruszak, Stawny, Marciniak, Chrupalla, Paszkowski, Dachnowski, Szmigiel, Michalski, Kokoszka, Konstanty. 
Ponadto grali: Stojanowicz, Matysiak, Goral, Istelski, Borzecki, Kraśnicki, Flis.

U19

Mecz Śląska z Lechią Gdańsk został przełożony. Więcej informacji TUTAJ

Zespół trenera Jawnego jest liderem CLJ U19
Autor: Michał Krzyminski

Zobacz również