Wydarzenia

U18: Elana rozbita!

2019-03-16 14:20:00
Juniorzy starsi nie zwalniają! Zespół trenera Pietraszewskiego przy Oporowskiej wygrał z Elaną Toruń aż 5:0 (2:0), notując siódme zwycięstwo z rzędu w Centralnej Lidze Juniorów U18!
Śląsk był zdecydowanym faworytem spotkania, gdyż Elana jest czerwoną latarnią Centralnej Ligi Juniorów U18. Trener Pietraszewski uczulał jednak swoich zawodników, że spodziewa się trudnej przeprawy i by nie lekceważyć przeciwnika. Piłkarze stanęli na wysokości zadania, podchodząc do meczu z motywacją i wolą zwycięstwa. 
 
Na efekty nie trzeba było długo czekać, gdyż już w 13. sekundzie błąd bramkarza gości wykorzystał Wacławek, który bez problemu skierował piłkę do pustej bramki. Świetny początek juniorów dodał im pewności siebie i dość spokojnie kontynuowali grę. Kolejna bramka padła w 33. minucie, kiedy to Śląsk przeprowadził zabójczą kontrę. Pochwalić tutaj należy Jarzębowskiego za asystę i Samca-Talara za rajd z piłką i dobre wykończenie. 
 
Po zmianie stron Trójkolorowi potwierdzili swoją dominację konsekwentnie punktują dość bezradnego rywala. Na listę strzelców wpisali się Jarzębowski, Boruń z rzutu karnego i Musiał, który popisał się pięknym uderzeniem z dystansu. Ostatecznie Śląsk wygrał z Elaną 5:0, notując tym samym siódme zwycięstwo z rzędu! WKS jest wiceliderem rozgrywek ze stratą siedmiu punktów do Korony Kielce.
 
Śląsk Wrocław - Elana Toruń 5:0 (2:0)
1' Wacławek
33' Samiec-Talar
54' Jarzębowski
73' Boruń
85' Musiał
 
Śląsk: Frasik - Chmulak, Maciak, Wypart, Łączkowski (60' Poniedziałek), Musiał, Jarzębowski (71' Korzeniecki), Boruń, Mamis (75' Skrzypek), Wacławek (46' Szpakowski) - Samiec-Talar.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również