Wydarzenia

U18: Lider lepszy przy Oporowskiej

2018-10-20 13:45:00
Zespół trenera Pietraszewskiego przegrał u siebie z Koroną Kielce 1:4 (1:3) w 12. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U18. Lider tabeli był drużyną do bólu skuteczną, czego nie można powiedzieć o gospodarzach.
Zawodnicy Śląska przespali początek spotkania, bo już w drugiej minucie goście wyszli prowadzenie. Korona przeprowadziła dość niegroźną akcję, ale błąd defensywy wykorzystał Długosz, który przejął futbolówkę i w sytuacji sam na sam pokonał naszego bramkarza.
 
Gra była dość wyrównana i Śląsk miał swoje okazje na wyrównanie. Najlepszej sytuacji nie wykorzystał Boruń, co chwilę później niestety się zemściło. W 23. minucie Korona podwyższyła prowadzenie, a ponownie na listę strzelców wpisał się długosz. Skrzydłowy dopadł do piłki na linii szesnastego metra i technicznym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. 
 
Zespół trenera Pietraszewskiego miał więcej z gry i kreował kolejne sytuacje. W końcu w 32. minucie Paluszek zdobył bramkę kontaktową, pokonując golkipera przyjezdnych ładnym trafieniem głową. Celnym dograniem popisał się Szpakowski. W późniejszych fragmentach gospodarze powinni doprowadzić do remisu, ale zamiast skutecznie wykańczać swoje akcje, nadziali się na kontrę i tuż przed przerwą Korona ponownie wyszła na dwubramkowe prowadzenie. 

Po zmianie stron WKS już nie kalkulował i szybko starał się przedostać pod pole karne przeciwnika. Kilka razy stworzył zagrożenie, lecz zawodnikom Śląska za każdym razem brakowało zimnej krwi przy wykończeniu lub dokładnego ostatniego podania. Swoich okazji nie wykorzystali między innymi Boruń, Szpakowski i Kotowicz. Spotkanie w dalszym ciągu prowadzone było w szybkim tempie i również Korona dochodził do sytuacji strzeleckich. Śląsk uderzał głową w mur, a rywale strzelali. Po jednej z kontr Długosz po raz trzeci pokonał Frasika i na dwadzieścia minut przed końcem wynik brzmiał 1:4. Rezultat utrzymał się już do końca spotkania.

Korona Kielce wygrała, bo w przekroju całego meczu była drużyną skuteczniejszą. Śląsk, choć nie odstawał poziomem gry, to raził nieskutecznością i ostatecznie przegrał dość wysoko. 
 
Śląsk Wrocław - Korona Kielce 1:4 (1:3)
Bramki: Paluszek - 3x Długosz, Szelągowski

Śląsk: Frasik - Chmulak, Paluszek, Łokietek, Wypart - Jarzębowski (70' Wacławek), Musiał, Boruń, Szpakowski (85' Błoński), Poniedziałek (75' Bąk) - Kotowicz (75' Skrzypek).
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również