Wydarzenia

U18: Wiosna tuż tuż

2021-02-19 17:00:00
Juniorzy starsi Śląska Wrocław przygotowują się do rundy wiosennej Centralnej Ligi Juniorów. Zespół trenera Krzysztofa Wołczka ma za sobą obóz przygotowawczy oraz kilka cennych sparingów z silnymi rywalami. Przed pierwszym meczem ligowym z Arką Gdynia, Trójkolorowi rozegrają jeszcze trzy gry kontrolne.
Wrocławianie mają za sobą obóz przygotowawczy, gdzie mieli okazję budować formę przed nadchodzącą rundą wiosenną Centralnej Ligi Juniorów. Na czym głównie skupiał się zespół? - Było kilka aspektów. Skupialiśmy się głównie na grze w ustawieniu 3-5-2, zarówno w ujęciu indywidualnym, jak i zespołowym. Chcemy, żeby to było nasze alternatywne ustawenie i w dużej mierze właśnie temu poświęcaliśmy uwagę - mówi Krzysztof Wołczek, trener zespołu U18. 

Obóz był okazją nie tylko do pracy nad nowymi założeniami taktycznymi. Zawodnicy mieli też czas na integrację. Wspólne posiłki i wejście na Śnieżkę ubarwiło intensywny tydzień przygotowań. - Oprócz aspektów piłkarskich, mieliśmy też cele integracyjne. Nasi zawodnicy przez cały okres treningowy funkcjonują w ustalonym rygorze, więc potraktowaliśmy obóz - gdzie przebywaliśmy cały czas razem - jako okazję do jeszcze lepszej integracji - dodaj Wołczek.

Ważnym elementem przygotowań były mecze kontrolne rozegrane z rywalami, którzy na co dzień występują w III i IV lidze. Trójkolorowi pokonali Karkonosze Jelenia Góra (4:3) i Lechię Dzierżoniów (2:0) i ponieśli minimalną porażk z Piastem Żmigród (1:2). - Graliśmy z trzecioligowym Piastem Żmigród i z czołowymi drużynami z czwartej ligi, jak Lechia Dzierżoniów i Karkonosze Jelenia Góra. Wypadliśmy w nich bardzo dobrze. Szczerze mówiąc, jeśli mielibyśmy możliwość, to wszystkie mecze chciałbym grać przeciwko drużynom trzecioligowym. Uważam, że to poziom, na jakim powinien rywalizować zespół U18 - podsumowuje trener. 

W sobotę (20 lutego) juniorzy starsi rozegrają dwa sparingi. Rywalami będą WKS Wierzbice i Piast Żerniki. Śląsk wznowi rozgrywki ligowe 6 marca od wyjazdowego meczu z Arką Gdynia.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również