Wydarzenia

U19 i U17: Sparowali z Czechami [FOTO]

2018-02-15 14:00:00
Zespoły Śląska U19 i U17 rozegrały sparingi z rówieśnikami z Czech. Oba zakończyły się na korzyść Hradec Kralove.
Galeria zdjęć --> TUTAJ

Niecały miesiąc pozostał do powrotu ligowych rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów w kategoriach wiekowych U17 i U19. Wrocławianie w ramach przygotowań rozegrali kolejne wartościowe mecze kontrolne.
 
U19
 
Drużyna Darka Sztylki mierzyła się z piątym zespołem najwyższej czeskiej ligi juniorskiej. Początek spotkanie nie był najlepszy w wykonaniu Trójkolorowych. Hradec dość szybko wyszedł na prowadzenie, a wynik podwyższył z rzutu karnego. Wrocławianie po zimnym prysznicu zaczęli grać odważniej, zdołali zdobyć bramkę kontaktową, ale za chwilę Czesi odpowiedzieli tym samym. Jeszcze przed przerwą WKS dołożył kolejne trafienie i ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:2.
 
Po zmianie stron podopieczni Darka Sztylki grali już z większym animuszem i to po ich stronie zarysowała się przewaga. W 52. minucie doprowadzili do remisu i gdy wydawało się, że mecz mają pod kontrolą, rywale odzyskali prowadzenie. Juniorzy Śląska dążyli jeszcze do wyrównania, ale pomimo kilku okazji spotkanie ostatecznie zakończyło się zwycięstwem czeskiej ekipy Hradec Kralove 4:3.
 
Spotkanie prowadzone było w szybkim tempie, a na boisku było widać sporo ciekawych akcji po obu stronach. W zespole Śląska na pewno trzeba wyeliminować błędy indywidualne, które prowadziły do straty goli. 
 
Skład: Zabielski, Ryl, Chmulak, Golus, Kuriata, Musiał, Młynarczyk, Miłek, Kotowicz, Lewkot, Czubak.
Grali również: Mynarski, Kotyla, Waśkiewicz, Krocz, Łakomski, Aleksiuk, Kuśnierz,
 
 
 
U17
 
Inny przebieg miało spotkanie młodszych piłkarzy. Zespół U17 trenera Jawnego od pierwszej minuty narzucił rywalom swój styl gry i co chwilę zagrażał czeskiej bramce. W początkowej fazie gry Stupieńko nie wykorzystał rzutu karnego, ale wydawało się, że bramka wisi w powietrzu. Tak też było, ale niespodziewanie to Hradec wyszedł na prowadzenie. 
 
Trójkolorowi jednak grali konsekwentnie i nie trzeba było długo czekać na odpowiedź. Jeszcze w pierwszej połowie WKS najpierw odrobił stratę po golu z rzutu karnego, a potem wyszedł na prowadzenie po pięknej zespołowej akcji. W drugiej połowie trener Jawny dał odpocząć zawodnikom, którzy są najmocniej eksploatowani w ostatnim czasie i wykonał sporo roszad w składzie. Warto zaznaczyć, że wrocławianie na przestrzeni tygodnia zaplanowali trzy sparingi: z Dynamem Drezno, Hradec Kralove i Piastem Gliwice (24 lutego).
 
Zmiany miały wpływ na wydarzenia boiskowe. Mecz się wyrównał, a z czasem rywale coraz głośniej dochodzili do głosu. Niestety Czesi bezlitośnie wykorzystali błędy Trójkolorowych i zdołali odwrócić losy spotkania. Ostatecznie sparing zakończył się wynikiem 4:2. Bramki dla WKS-u zdobyli: Paluszek (rzut karny) i Samiec-Talar.
 
Skład: 
I połowa: Korytkowski, Bończa-Pióro, Łokietek, Paluszek, Wypart, Stupieńko, Szpakowski, Jarzębowski, Poniedziałek, Bąk, Samiec-Talar
II połowa: Smolak, Wypart ( Bończa-Pióro), Buksa, Paluszek ( Łokietek), Burkowski, Szymański, Gadecki, Skrzypek, Telatyński, Modrzejewski, Basiński.
 
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Śląsk Wrocław

Zobacz również