Wydarzenia

U6 i U7: Obiecujący początek piłkarskiej drogi

2020-12-30 22:00:00
Cykl podsumowań kończymy komentarzem od trenerów naszych najmłodszych grup wiekowych. Ostatnie miesiące w wykonaniu najmłodszych Trójkolorowych skomentowali Maciej Ludwik, trener zespołu U7 i Kamil Biliński, trener zespołu U6.
Maciej Ludwik: Ostatni czas oceniam bardzo dobrze. Przede wszystkim grupa się powiększyła, jest w niej teraz więcej chłopców. Zaczęliśmy grać pierwsze większe turnieje, co dla tak młodych zawodników jest świetnym doświadczeniem. Największą radość sprawia mi postęp, który u nich widać praktycznie z treningu na trening, bo są w takim wieku, że progres jest bardzo widoczny. Ciągle pracujemy nad panowaniem i prowadzeniem piłki, tak żeby przychodziło im to z coraz większą łatwością. 
 
Dobrze zapamiętałem wyjazd na Ekstraligę talentów do Sosnowca. Był to tak naprawdę pierwszy wspólny wyjazd z chłopcami, gdzie jechaliśmy jako drużyna i rodzice nie byli z nami obecni. Myślę, że również dla mnie było to bardzo fajne doświadczenie. Na turnieju było wiele zespołów z całej Polski, więc na pewno dla całej drużyny było to spore przeżycie. 
 
Kamil Biliński: Przede wszystkim moim zadaniem było zbudowanie tej grupy, bo funkcjonuje ona od tego roku. W tej chwili zespół liczy siedem osób. Jest to grupa naborowa, która przeszła już pierwszą selekcję. Są to bardzo fajni chłopcy, którzy w ciągu pół roku poczynili spory progres indywidualny. Za nimi pierwsze mecze i pierwsze turnieje, co jest dla nich czymś nowym. To początek ich piłkarskiej drogi, więc to na pewno był owocny czas i przyszłość zapowiada się obiecująco. Graliśmy sparingi ze starszymi rocznikami i na ich tle nasi zawodnicy wyglądali bardzo dobrze jeśli chodzi o indywidualne umiejętności z czego jestem bardzo zadowolony.
 
Autor: Grzegorz Krawczyk

Zobacz również